Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 10 Temmuz 2020

Sultangazi’de 130 bin TL değerinde tekstil ürünü çaldılar

Sultangazi’de bir tekstil firmasının depo olarak kullandıkları dükanın otomatik kepengini levye ile kıran kapşonlu ve yüzü maskeli şüpheliler, kendilerini fark eden vatandaşların bağırışlarına ve devreye giren iş yerinin alarmına rağmen yaklaşık 2 dakika içerisinde 130 bin TL’lik tekstil ürününü çalarak, kayıplara karıştı.

Olay, Sultangazi Cebeci Mahallesi’nde dün sabah saat 06.45 sıralarında meydana geldi. Bir tekstil firmasına ait depo olarak kullanılan dükkanın bulunduğu sokağa hafif ticari araçla gelen kapşonlu ve yüzü maskeli üç kişi, bir süre çevreyi gözledi. Daha sonra araçta inen iki şüpheli, araçtan aldıkları levye ile deponun otomatik kepengini levye ile kırmaya çalıştı. Şüphelilerden biri deponun dış güvenlik kameralarını eline aldığı bir sopayla yönünü değiştirdi. Deponun kepengini levye ile kırarak içeri giren şüpheliler, paketlenmiş olan kumaş pantolonları araca yüklemeye başladı. İş yerinde bulunan alarmın devreye girmesine rağmen şüpheliler içeride bulunan ürünleri araca yüklemeye devam etti. Alarmın sesi ile balkona çıkan mahalle sakinleri, durumu fark etti. Mahalle sakinlerinin bağırışlarına rağmen şüpheliler, içerideki ürünleri araca yüklemeye devam etti. Bir mahalle sakini ise bir yandan o anları görüntüledi, bir yandan da polise haber verdi. Yaklaşık 2 dakika içerisinde yaklaşık 130 bin TL değerindeki ürünleri çalan şüpheliler, geldikleri araca binerek olay yerinden uzaklaştı.

PLAKA ÇALINTI ÇIKTI

Bilgilendirilmesi üzerine olay yerine gelen polis, olayla ilgili çalışma başlattı. Firma sahibi Erol Seven, polis merkezine giderek şüphelilerden şikayetçi oldu. Görüntüleri inceleyen polis, şahısların olayda kullandığı aracın plakasının çalıntı olduğunu tespit etti.

“İNSANLARIN ALIN TERİNİ ÇALIYORLAR”

Komşularının haber vermesiyle yaşanan olaydan haberdar olduğunu belirten firma sahibi Erol Seven, “Sabah 06.40 civarında komşumuzun beni araması üzerine olaydan haberdar olduk. Komşumuz bize, depomuzda hırsız olduğu söylendi. Koştuk, geldik. Yazık günah insanların emeklerini, alın terini çalıyorlar. Hiçbir şey olmamış gibi, alarm çalmamış gibi devam etmişler. Buldukları bir tahta parçasıyla dış kameraların yönünü değiştirmişler, yukarı almışlar. Ama iç kamerayı unutmuşlar. İç kameradan her şey belli. Demek ki, bu işi bu insanlar profesyonel yapıyor. Gelen mala gelsin ama keşke de olmasaydı. Yaklaşık 120- 130 bin civarı ürünü çaldılar. Emniyet güçlerimiz olayla ilgili çalışmalarını başlattı. Elinden geleni yapıyorlar. Ben bulunacaklarından eminim” dedi.

HIRSIZLIK OLAYI GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Yaşanan hırsızlık anı iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, depo olarak kullanılan dükkanın bulunduğu sokağa gelen hafif ticari araçtan kapşonlu ve yüzü maskeli iki kişinin indiği görülüyor. Şahıslardan biri araçta bulunan levyeyi alarak, dükkanın otomatik kepengini kırmaya çalışıyor. Sokaktan geçen bir kadını fark eden şahıslar, koşar adımlarla geldikleri araca biniyorlar. Kadın sokaktan ayrılana kadar araçtan inmiyorlar. Kadının sokaktan ayrılmasından sonra araçtan inen iki kişi, levye ile kepengi kırmaya çalışıyor. Şahıslardan biri deponun dış kameralarını fark ediyor. Yerde bulduğu bir sopa ile iki kameranın yönünü değiştiriyor. Kısa bir sonra deponun kepengini kıran iki kişi içeri giriyor. Aracı kullanan şahıs ise, direksiyon başında beklemeye devam ediyor. Şahısların içeri girmesiyle birlikte deponun alarmı devre giriyor. Alarmın çalışmasıyla birlikte şahıslar, hızlı bir şekilde hareket ederek içeride bulunan ürünleri araca yüklemeye başlıyorlar. Yaklaşık 2 dakika içerisinde içeride paketlenmiş olan ürünleri araca yükleyen şahıslar, araca binerek olay yerinden uzaklaşıyorlar.

Yorumlar

Tasarım | Enba