Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 12 Ekim 2019

Sultangazi’de 16 yaşındaki çocuk annesini döven babasını öldürdü

Sultangazi’de 16 yaşındaki genç, annesine şiddet uyguladığı iddiasıyla babasını bıçaklayarak öldürdü.

Olay, Sultangazi İsmetpaşa Mahallesi’nde 10 Eylül Perşembe günü yaşandı.  İddiaya göre, Yusuf D.(39), akşam saatlerinde eşiyle tartıştıktan sonra, 16, 8 ve 3 yaşlarındaki üç çocuğunun gözü önünde şiddet uyguladı. Evde bulunan 16 yaşındaki İbrahim D., mutfaktan bıçak alarak annesine sürekli şiddet uygulayan babasını bıçakladı.

Karın bölgesine aldığı bıçak darbeleriyle yaralanan Yusuf D., evden çıkarak kaçmaya çalıştı. Kanlar içerisinde kalan Yusuf D., fazla uzaklaşamadan yere yığıldı. ‘Ambulans’ diye bağırarak yardım isteyen Yusuf D.’nin yardımına komşuları ve eşi koştu. İbrahim D., ise olay yerinden kaçtı.

Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan Yusuf D., ambulansla Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yusuf D., burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Olayla ilgili çalışma başlatan Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı ekipler, kısa bir süre sonra İbrahim D.’yi Mescid-i Selam tramvay durağında suç aletiyle birlikte yakalayarak, gözaltına aldı.

“’AMBULANS’ DİYE BAĞIRDIĞINI DUYDUM”

Olay anını anlatan Yusuf D.’nin komşusu Mahmut Dere, “İş çıkışı akşam saatlerinde dükkanı kapattığımızda bir vatandaşın ‘ambulans, ambulans’ diye bağırdığını duydum. Dışarı çıktığımda baktım bizim karşı komşumuz. O anda göbeğini tutuyordu. Biz yetiştiğimizde yere yığıldı. Baktığımızda karnından bıçaklanmıştı. İç organları dışarı çıkmıştı. Bir havluyla tampon yapmaya çalıştık. Ambulans çağırdık. Ambulans gelene kadar biz müdahale ettik. Bilinci yerindeydi, konuşuyordu. Ambulans aldı hastaneye götürdü. O esnada eşi geldi. Eşine olayın nasıl olduğunu sorduk. Bize ‘eşim bana yumruk attı. Çocukta ‘anneme niye yumruk atıyorsun?’ deyip babasını bıçakladığını söyledi” dedi.

“BİR BAYAN ÇIĞLIĞI DUYDUM”

Ailenin bir başka komşusu da, “Bir bayan çığlığı duydum. Çığlığı duyduğumda camdan baktığımda kocası kucağında yatıyordu ve ‘oğlum kocasını bıçakladı’ diye bağırıyordu, yardım istiyordu. Kadıncağız çığlık çığlığa bağırıyordu” diye konuştu.

“ANNEMİ KURTARMAK İÇİN BÖYLE BİR ŞEY YAPTIM”

Emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen İbrahim D., burada verdiği ifade de “pişman” olduğunu söyledi.

İbrahim D., mahkemede verdiği ifade de olay günü yaşananları şu şekilde anlattı;

“Biz babamla aynı lokantada çalışıyoruz. Babam dönercilik yapar, ben garsonluk yaparım. Babamla gün içinde birlikte çalıştık. Akşam eve beraber döndük. Babam yolda bana ‘ben Aksaraya’a gideceğim’ dedi. Bildiğim kadarıyla babam başka kadınlarla da görüşür. Olaydan önceki iki gündür de eve gelmiyordu. Biz evde 6 kişi yaşarız. 3 tane de kardeşim vardır. Babam ile yolda ayrıldık, ben eve geldim. Babamın nereye gittiğini bilmiyorum. Eve gittiğimde annem küçük kardeşimin hasta olduğunu söyledi. ‘Hastaneye gidelim’ dedi. Saat 19.30 sıralarında biz tam hastaneye doğru yola çıkacakken, babamın eve doğru geldiğini gördük. Ben anneme ‘arabayla gidelim. Kolay olur’ dedim.  Annem, ‘boşver biz yürüyerek gidelim. Baban eve gitsin. Baban eve gitsin.  İki gündür eve gelmiyor, yorgundur’ dedi. Babam bu lafı yanlış anladı. Aralarında zaten soğukluk vardı. Babam anneme, ‘sen neden surat asıyorsun’ dedi.  Arabaya bindiğimizde babam anneme, ‘seni babanın evine bırakacağım’ dedi. Annem ‘yok, ben gitmem’ dedi. Arabadan indik. Babam ‘tamam eve geç’ dedi. Hastaneye gitmeden tekrar eve girdik. Babam ‘senin derdin ne’ dedi. Annem de ‘iki gündür eve gelmiyorsun. Kadın peşinde koşuyorsun’ dedi. Babam da ‘sana ne evin reisi benim’ dedi. Bunun üzerine babam sinirlenerek anneme iki üç tane sert yumruk attı. Bir tanesi omzuna, iki tanesi kafasına geldi. Sonra yumruk atınca araya ben girdim. Evde bu esnada 3 ve 8 yaşındaki kardeşlerim vardı. Ben araya girince babam, ‘sen karışma. Yoksa seni de, anneni de, kardeşlerini de öldürürüm’ dedi. Sonra annemin boğazını tutarak boğmaya çalıştı. Bende bunun üzerine mutfaktan bıçak alarak, babama doğru bıçağı salladım. İki kere vurdum. Bıçak darbelerinin ikisi de karnına geldi. Babam bunun üzerine kaçtı. Sanırım sokakta düştü. Ancak ben böyle yapmak istememiştim. Annemi kurtarmak için böyle bir şey yapmıştım.

Daha öncesinde de babam evde birçok kez şiddet uygulamıştı. Annemin dişini kırıp, elini bardakla kesmişti. Bana karşı da küçükken birçok kez şiddet uygulamıştı. Sürekli de başka kadınlarla görüşüyordu. Babamla aramız normaldi. Ne iyi ne de kötüydü. Bu durum sebebiyle çok üzgünüm ve pişmanım. Serbest bırakılmamı talep ederim” dedi.

İbrahim D., ‘Üst soydan akrabayı kasten öldürme’ suçundan tutuklandı.

Yorumlar

Tasarım | Enba