Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 18 Ekim 2020

Sultangazi’de 2 kişinin kahvehaneye silahla ateş açtığı anlar amatör kamerada

Sultangazi’de kahvehane önünde oturan bir kişiye silahlı saldırı anı amatör kameralara yansıdı. Ateş sonucu ayağından yaralanan şahıs hastaneye kaldırılırken, saldırı sonrası olay yerinden kaçan iki kişi polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Olay, geçen Cumartesi saat 23.30 sıralarında Cebeci Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre aralarında daha önceden husumet bulunan kişinin 1. Cebeci Caddesi’nde bulunan kahvehanenin önünde olduğunu öğrenen iki saldırgan, kahvehane önüne gelerek talihsiz adama silahla ateş açtı. Açılan ateş sonucu şahıs, sağ ayağından yaralandı. Saldırganlar ise olay yerinden uzaklaştı. Durumu gören vatandaşlar durumu hemen polis ekiplerine bildirdi. Yaralı şahıs ise kahvehanede bulunan arkadaşları tarafından hastaneye götürüldü.

Kıs sürede olay yerine gelen polis, olay yerine güvenlik şeride çekti. Görgü tanıklarının verdiği bilgiler doğrultusunda saldırganların kimliklerini tespit eden ekipler, iki saldırganı olay anında kullandıkları silahla birlikte yakalayarak gözaltına aldı. İki saldırganın alkollü olduğu ve emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

OLAY ANI AMATÖR KAMERALARA YANSIDI

Bir kişinin silahla ateş edilerek yaralandığı olay anı ise amatör kameralara yansıdı. Vatandaşlar tarafından kaydedilen görüntülerde, iki saldırganın kahvehanenin bulunduğu caddeye doğru gittikleri sırada bir kişiye sürekli bağırarak bir şeyler söylediği ve küfür ettikleri yansıyor. Mahalle sakinlerinin tepki göstermesine rağmen küfür ederek caddeye doğru ilerleyen iki saldırgan, kahvehanenin bulunduğu caddeye geldiklerinde, saldırganlardan birinin ellindeki silahla ateş ettiği amatör kameralara yansıyor. Olayı görüntüleyen bir vatandaşın, “Polise haber ver. Niye sıkıyor, kime sıktı?” dediği duyuluyor. İki saldırgan ise, olay yerinden uzaklaşıyor. Olaya tanık olan mahalle sakinlerinin evlerinden dışarı çıkarak, kahvehaneye doğru yöneldiği ve ne olup, bittiğini öğrenmeye çalıştıkları da görülüyor.

Yorumlar

Tasarım | Enba