Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 13 Nisan 2018

Sultangazi’de 3 ayda 123 ‘torbacı’ Yakalandı

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı ekipler uyuşturucu tacirlerine yönelik yürüttüğü çalışma kapsamında 2018 yılının ilk 3 ayında uyuşturucu satışı yapan 123 torbacıyı yakaladı. Gözaltına alınan 123 kişiden 97’si tutuklandı.

Sultangazi Asayiş Büro Amirliği’nin “torbacı” diye tabir edilen, sokakta uyuşturucu satan şahıslara yönelik başlattığı mücadele aralıksız sürüyor. Bugüne kadar kamuoyunda baron olarak tabir edilen yüzlerce uyuşturucu imalatı yapıp satanları gözaltına alan ekipler, torbacılara da nefes aldırtmıyor. Halkın huzur ve güvenliği için aralıksız çalışmalarını sürdüren Asayiş Büro Amirliği, 2018 yılının ilk üç ayında 123 torbacıyı yakaladı. Yakalanan 123 kişiden 97’si tutuklanarak, cezaevine gönderildi.  Bu sayı 2017’nin ilk üç ayında ise 48 idi.

Uyuşturucu satışı yapılan mekanlara yapılan operasyonlarda son 3 ayda ele geçirilen uyuşturucu madde 35 kilo oldu. Uyuşturucu satıcılarını bir bir yakalayan Asayiş Büro’nun başarılı çalışmaları istatistiklerde de kendini gösterdi.

Bu istatistik ile Sultangazi Emniyeti 2018’in ilk 3 ayında ele geçirilen uyuşturucu madde miktarı ile İstanbul’da 1.’nci sırada yer aldı.

Yorumlar

Tasarım | Enba