Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 26 Temmuz 2017

Sultangazi’de 3 Üniversite İnşaatı Yükseliyor

Sultangazi Belediyesi tarafından yapımına başlanan Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nun inşaatı hızla yükselirken, Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Meslek Yüksekokulu’nun inşaat çalışmalarına başlandı.
Sultangazi’de 3 Üniversite İnşaatı Yükseliyor
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi Belediyesi, kendi öz kaynaklarıyla 3 üniversitenin inşaatına başladı. Esentepe Mahallesi’nde Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun yapımı hızla devam ederken, Uğur Mumcu Mahallesi’nde Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Meslek Yüksekokulu’nun yapımına başlandı.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu

Sultangazi Belediyesi, Esentepe Mahallesi’nde Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun inşaatına başladı. 17 bin metrekare kullanım alanına sahip olan Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda; amfi salonları, derslikler, mesleki uygulama alanları ile seminer salonları yer alacak. Projede ayrıca iki adet konferans salonu da bulunacak.

Diş Hekimliği Fakültesi Ve Sağlık Meslek Yüksekokulu

Uğur Mumcu Mahallesi’nde inşaatı başlayan Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Meslek Yüksekokulu, 52 bin metrekare inşaat alanına sahip bir proje. Proje kapsamında iki üniversite tek bir çatı altında toplanacak. Projede amfi salonları, derslikler, laboratuvarlar, mesleki uygulama alanları ile konferans salonları yer alacak.

Tasarım | Enba