Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 5 Nisan 2018

Sultangazi’de 30’uncu ‘Güvenli Sultangazi Uygulaması’

Sultangazi’de 60 polisin katılımıyla “Güvenli Sultangazi” uygulaması adı verilen geniş çaplı asayiş operasyonu yapıldı.

Sultangazi’de “Güvenli Sultangazi ” adlı asayiş uygulaması kapsamında, 3 farklı noktada 60 polisin katılımıyla denetim yapıldı. Emin Haber olarak “Güvenli Sultangazi” adlı asayiş uygulaması kapsamında 1.’nci nokta olan Yunus Emre Mahallesi’nde yapılan denetimleri yerinde takip ettik.

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürü Ufuk Kayadelen, TEM Güvenlik Büro Amiri Fatih İşlek ve Asayiş Büro Amiri Güral Çetin koordinesinde gerçekleşen ve 30’uncusu yapılan uygulama Sultangazi’nin üç farklı noktasında dün akşam saatlerinde başladı. Asayiş uygulamasına; TEM Güvenlik Büro, Asayiş Büro ve devriye ekiplerinin de bulunduğu çok sayıda polis ekipleri katıldı.

Şüpheli kişilere yönelik yapılan denetimlerde ekipler, şüpheli araçları durdurarak araçların içini kontrol etti, sürücü ve yolcuları GBT kontrolünden geçirdi. 3 uygulama noktasında ekipler, şüpheli görülen kişileri durdurarak üst araması yaptı. Uygulama kapsamında Özel Halk Otobüsleri ve İETT otobüslerinde bulunan yolculara yönelik de GBT kontrolü yapıldı.

30’uncusu yapılan “Güvenli Sultangazi” uygulaması kapsamında bugüne kadar ekipler; 140 yoklama (Asker) kaçağını yakaladı ve askerlik şubesine teslim etti. Çeşitli suçlardan aranan 50 kişi de uygulama kapsamında gözaltına alınırken, çok sayıda da ruhsatsız silah, kesici alet ve uyuşturucu madde ele geçirildi.

Yunus Emre Mahallesi’nde gerçekleşen “Güvenli Sultangazi” uygulaması Komiser yardımcısı Abdullah Kavak öncülüğünde gerçekleşti.

UMUMA AÇIK YERLERDE “GÜVENLİ SULTANGAZİ” DENETİMİ  

“Güvenli Sultangazi ” uygulaması kapsamında ilçedeki kahvehaneler ve kafeler de denetlendi. Zabıta’nın katıldığı uygulamada, 8 ruhsatsız kahvehane ve 2 ruhsatsız kafe kapatıldı. Kahvehane ve Cafelere yönelik sigara denetimlerini de artıran ekiplerin uygulama kapsamında çalışmaları devam ediyor.

HABERİN VİDEOSU

Yorumlar

Tasarım | Enba