Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 10 Mart 2016

Sultangazi’de 80 işçi yedikleri yemekten zehirlendi

Sultangazi’de bir tekstil atölyesinde 80 işçi , yedikleri akşam yemeğinden sonra rahatsızlandı. İşçiler Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi’nde gözlem altına alındı.
Sultangazi’de 80 işçi yedikleri yemekten zehirlendi
Ali Baba Halı Yıkama

50. Yıl Mahallesinde bulunan 100’den fazla kişinin çalıştığı bir tekstil fabrikasında dün akşam yemeğinin yenilmesinin ardından, ilk etapta yemeklerini yiyen 50 işçi yemekten sonra baş dönmesi, mide bulantısı gibi şikayetlerde bulunmaya başladı. Halsizlik ve mide bulantısından şikayet eden işçilerin sayısının artması üzerine firma yönetimi harekete geçti.

İşçiler tek tek hastaneye sevk edilmeye başlandı ki, aynı yemekten yiyen 80 dolayında işçinin zehirlendiği anlaşıldı.

Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi’nin tüm birimleri hareketli saatler yaşarken, tüm doktor ve hemşireler gelen zehirlenme vakarına müdahale ederek serum taktı. Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi’nde akşam 19.00 sularında başlayan hareketlilik saatlerce devam etti. Gelen vakalar arasında hayati risk taşıyan hastanın olmadığı bildirildi.

Emniyet ekipleri, olayın meydana geldiği fabrikada inceleme yaparken, yemeklerden alınan örnekler de incelenmek üzere labotuvara gönderildi. Emniyet ekipleri olayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor.

Tasarım | Enba