Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 26 Şubat 2018

Sultangazi’de Açıkladı: Belirlenmiş hiçbir adayımız yok

İstanbul’da 25 ilçe başkanın görevden alınmasından sonra, 39 ilçede dün ‘kongre’ gündemli toplantılar yapıldı. Sultangazi’de yapılan toplantıya üç ana kademe yöneticileri, belediye meclis üyeleri, mahalle başkanları katıldı. Toplantıda konuşan ve ismi Sultangazi İlçe Başkanlığı için geçen İl Yönetim Kurulu Üyesi Av. Abdurrahman Dursun, “Genel merkezimiz ve Cumhurbaşkanımızın aldığı kararı sizlere iletme adına buradayım. Cumhurbaşkanımızın kendi önündeki farklı dosyaları değerlendirerek karar vermesi sonucunda Sultangazi ve İstanbul için böyle bir karar alındı.” Dedi.

Ak Parti Sultangazi İlçe Teşkilatı dün akşam olağanüstü toplantı. Emin Haber’in Cumartesi günü duyurduğu toplantı dün akşam parti binasında yapıldı. Toplantıya; İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, İl Yönetim Kurulu Üyesi Av. Abdurrahman Dursun, üç ana kademe yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve mahalle başkanları katıldı.

Toplantıda konuşan Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Av. Abdurrahman Dursun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Merkezin aldığı kararı tebliğ etmek için toplantıda bulunduğunu belirterek, “Eş zamanlı olarak 39 ilçede toplantılarımız yapıldı. Dün itibarıyla genel merkezimiz tarafında il başkanlığımıza İstanbul’da 25 ilçe başkanın görevden alındığı, 14 ilçe başkanı ile devam kararını içeren tebliğ iletildi. 25 ilçede değişim kararı yapılan istişareler sonucu karara bağlanmıştır. Bu değişim içerisinde Sultangazi ilçemizde yer alıyor. Biz bugün buraya şu hususu ifade etmeye geldik. Genel merkezimiz ve Cumhurbaşkanımızın aldığı kararı sizlere iletme adına buradayım.”dedi.

Aralarında Sultangazi’nin de bulunduğu 25 ilçenin yapılan istişareler sonucu karara bağlandığını belirten Dursun, dikkat çeken bir ayrıntıyı da partililerle paylaştı. Dursun, “Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın genel merkezin sunduğu bilgiler dışında kendi önündeki farklı dosyaları değerlendirerek karar vermesi sonucunda Sultangazi ve İstanbul için böyle bir karar alındı.”Diye konuştu.

Bundan sonraki süreç nasl işleyecek? Sorusunun cevabını da açıklayan Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Av. Abdurrahman Dursun, “Bundan sonraki süreçte mevcut ilçe başkanı ve yönetimi kongreye kadar devam edecek. Aday ile ilgili süreci sonradan açıklayacağız. Şu anda aday çalışmamız yok, belirlenmiş hiçbir adayımız yok. Kongre takvimiz de belli değil. Bu hafta içerisinde genel merkezimizden kongre takvimi sürecini bekliyoruz.  Kongre takviminin belli olmasından sonra temayül yoklamalarımız başlayacak.”şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti Genel Merkezi’nin talimatıyla İstanbul’da görevden alınan 25 ilçe başkanın, ilçe kongrelerinden sonra farklı kademelerde görevlendirileceğini belirten Dursun, partililere birde uyarıda bulundu. Teşkilat üyelerine sorun yaratacak açıklamalardan uzak durması yönünde telkinde bulunan Dursun, sosyal medyada teşkilat ruhuna aykırı yapılan paylaşımları takibe aldıklarını söyledi.

Toplantıda konuşan Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aldığı karara saygı duyduklarını ifade ederek, “İlçe başkanı olacak kişi yine teşkilatımızdan biri olsun. İçimizde birinin ilçe başkanı olmasını temenni ediyorum.” Diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba