Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 22 Eylül 2020

Sultangazi’de Afganlar Afganları gasp etti!

Sultangazi’de iddiaya göre, kapısını çaldıkları eve zorla girerek içeride bulunan Afgan uyrukluları gasp eden 5 Afganistan uyruklu şahıs koşarak olay yerinden kaçarken, gaspa uğrayan 3 kişi de elleri arkadan bağlı şekilde evden çıkarak olay yerinden uzaklaştılar. O anlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, geçtiğimiz Pazar günü akşam saat 21.00 sıralarında Sultangazi Habibler Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, 3 Afgan uyruklu şahsın kaldığı evin arka kısmına gelen cerrahi maskeli 5 Afgan uyruklu, kapıyı çalarak zorla içeri girdi. İçeride bulunan 3 kişiyi darp eden şahıslar, ellerini arkadan bağlayarak paralarını ve cep telefonlarını, olay yerinden uzaklaştılar. Şahısların uzaklaşmasından kısa bir süre sonra, gaspa uğrayan üç kişi de elleri arkadan bağlı şekilde evden çıkarak olay yerinden uzaklaştı. Gaspa uğrayan şahısların konu ile ilgili şikayette bulunmadığı ve yaşadıkları eve gelmedikleri öğrenildi.

O ANLAR GÜVENLİK KAMERASINDA

Yaşanan gasp olay ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, cerrahi maskeli beş kişi, şahısların kaldığı evin yakınlarına geldiği görülüyor. Daha sonra eve doğru giden şahıslardan üçünün geri geldiği ve aralarında konuştuğu, kısa bir süre sonra şahıslardan ikisinin eve doğru yöneldiği, diğer şahsın gözcülük yapmak için dışarıda beklediği, eve giden iki şahsın geri gelerek dışarıda bekleyen diğer şahsı el işareti yaparak içeri çağırdıkları, üç şahsın aralarında tartıştıktan sonra eve doğru yöneldiği kameraya yansıyor. Evden çıkan diğer iki şahsın içerideki diğer arkadaşlarına seslendiği ve el işareti yaparak çıkmalarını söyledikten sonra, evde bulunan diğer iki kişi de koşarak evden çıkarak, olay yerinden uzaklaşıyor. Şahısların uzaklaşmasından kısa bir süre sonra gaspa uğradığı öne sürülen üç kişinin de evden koşarak çıktıkları ve olay yerinden uzaklaştıkları kameraya yansıyor. Gaspa uğrayan şahıslardan ikisinin ellerinin arkadan bağlı olduğu da görülüyor.

Yorumlar

Tasarım | Enba