Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 25 Temmuz 2020

SULTANGAZİ’DE AĞAÇLIK ALANDA YANGIN ÇIKTI

Sultangazi’de otluk alanda başlayan yangın ağaçlık alana sıçradı. Rüzgarın da etkisiyle yayılan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alındı. 75. Yıl Mahalle muhtarı Sedat Çetintaş, “Bugün ki yangın daha büyük felaketlere yol açabilirdi” dedi.

Yangın 75. Yıl Mahallesi’nde bulunan ağaçlık alanda saat 11.30 sıralarında çıktı. İddiaya göre, otluk alanda başlayan yangın rüzgarın da etkisiyle büyüyerek ağaçlık alana sıçradı. Ağaçlık alanda bulunan terk edilmiş bir baraka da alevlerin içinde kaldı. Yangını gören mahalle sakinleri durumu itfaiyeye bildirdi. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alırken, itfaiye ekipleri alevlere müdahale etti. Yangın gecekonduların bulunduğu kısıma sıçramadan söndürüldü.

“BU YANGIN DAHA BÜYÜK FELAKETLERE YOL AÇABİLİRDİ”

75.Yıl Mahalle muhtarı Sedat Çetintaş, “Nasıl olduğunu bilmiyoruz ama sürekli burada bir yangın oluyor. Ben 17 yıldır mahalle muhtarıyım burada. 17 yıldır buraya talepte bulunuyoruz. 17 yıldır buradaki sorunun çözülmesini istiyoruz. Ne yazık ki hem İBB’den hem Sultangazi belediyesinden daha önce de Gaziosmanpaşa Belediyesi’nden gerekli çalışmayı alamadık. Şuralar düzenlense park olsa çalılıklar kalksa. Bugün ki yangın daha büyük felaketlere yol açabilirdi.” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba