Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 25 Eylül 2018

Sultangazi’de araç kundaklama iddiası

Sultangazi’de araç kundaklama iddiası
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’de park halindeki iki otomobil alev alev yandı. İtfaiyenin müdahalesiyle diğer araçlara sıçramadan kontrol altına alınan yangının kundaklama soncu çıktığı iddia edildi.

Olay, gece saat 02.00 sıralarında Uğur Mumcu Mahallesi’nde meydana geldi.  Edinilen bilgilere göre; 2253 sokak üzerinde park halinde olan Emir Bolat’a ait otomobil, bir anda alev alarak yanmaya başladı. Alevler yan taraftaki minibüse de sıçradı. Alevleri gören mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine yangın mahalline gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın, diğer araçlara sıçramadan kontrol altına alındı. Aracı kimliği belirlenemeyen şahısların ateşe verdiği iddia edildi. Polis, olayla ilgili inceleme başlattı.

Aracının kundaklandığını iddia eden Emir Bolat, “Bir komşumuz aracın ileri, geri gidip geldiğini görmüş. Ama araç içerisinde kimse var mı görememiş. Araba yerinden oynamış ve park halindeki minibüse çarpıyor. Alevler minibüse de sıçrıyor. Şu anda polis raporlarını bekliyoruz” Dedi.

Minibüs sahibi Şakir Koç ise, “Üst komşumuz araçtan dumanların yükseldiğini görüyor. Aracın ileri, geri hareket ettiğini görüyor. O esnada aşağı iniyor ve aracın tamamen yandığını görüyor. Kundaklanmadan şüpheleniyoruz. Bu sokakta herkes birbirini tanıyor, kimsenin kimse ile sorunu yok” diye konuştu.

Tasarım | Enba