Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 30 Mayıs 2020

Sultangazi’de ‘arı istilası’

Sultangazi’de nereden geldiği bilinmeyen bal arıları, bir apartmanın kolonuna yuvalandı. Kısa süreli panik yaşayan mahalle sakinleri, arıları kendi topladı.

ÇIPLAK ELLE BİNLERCE ARIYI TOPLADI

Sultangazi Esentepe Mahallesi 2364 sokak’ta nereden geldiği belli olmayan Kafkas bal arıları, bir apartmanın dış kolonuna yuvalandı. Binlerce arı bir anda sokağı istila etti. Binlerce arıyı gören mahalle sakinleri kısa süreli bir panik ve şaşkınlık yaşadı. Arıların saldırgan olmadığını fark eden mahalle sakinleri, kendini sokağa attı. Arıcılık işiyle de uğraşan Nevzat Erdoğdu isimli mahalle sakini, binlerce arının yuvalandığı yere gelerek, çıplak elle müdahale etti. Arıcı tulumu giyen bir arkadaşıyla kolona yuvalanan binlerce arıyı toplayan Erdoğdu, topladığı arıları yanında getirdiği arı kovanına koydu.

CANLI YAYINLAMAK İÇİN BİR BİRLERİYLE YARIŞTILAR

Erdoğdu ve arkadaşının arılara müdahalesini mahalle sakinleri meraklı gözlerle izledi. Sosyal mesafe kurallına uymayan ve çoğunun maske kullanmadığı görülen vatandaşların yanı sıra çocuklar da olan biteni meraklı gözlerle izledi. Kimi vatandaşlar balkon ve camlardan izlerken, kimi vatandaşlar da sosyal medyadan o anları canlı yayınlamak için birbirleriyle yarıştılar.

Çıplak elle yaklaşık 1 saatlik çalışmanın ardından arıları toplayarak kovana koyan Nevzat Erdoğdu, “Bunlar çoğaldığı zaman oğul vermek gerekiyor. Yer olmadığı için bir grubu gidiyor, bir grubu kalıyor. Örneğin evde 3 kardeşiz yerimiz yok. Kendimize bir ev buluruz. Buda aynı şey. Bu topladığımız arıları götürüp doğal ortamda başka bir kovana koyacağız” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba