Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 27 Ağustos 2020

Sultangazi’de ‘asayiş uygulaması’

Sultangazi’de yapılan asayiş uygulamasın da, bir aracın torpido gözünde kırmızı reçete ile satılan ve uyuşturucu madde içeren hap ele geçirildi. Araç sürücüsü ve yanında bulunan arkadaşı gözaltına alındı.

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü, ilçe genelinde farklı noktalarda “asayiş uygulaması” gerçekleştirdi.  Uğur Mumcu Mahallesi Atatürk Bulvarı’nda Devriye Ekipler Amirliği’ne bağlı motorize Yunus ekiplerince gerçekleştirilen uygulama kapsamında, şüpheli araçları durdurularak arandı, şüpheli kişilere yönelik Genel Bilgi Toplama (GBT) kontrolleri gerçekleştirildi.

“4 KEZ BİZİ ÇEVİRDİLER” DEDİ! ARAÇTAN UYUŞTURUCU MADDE İÇEREN HAP ÇIKTI

Uygulamada şüpheli görülen bir araç durduruldu. Araç sürücüsü polise, “4 kez bizi çevirdiler” diyerek polisleri ikna etmeye çalıştı. Araç sürücü ve yanında bulunan arkadaşından şüphelenen ekipler, şahısların üst aramasını ve GBT kontrollerini gerçekleştirdi. Araçta yapılan aramada ise, aracın torpido gözünde kırmızı reçete ile satılan ve uyuşturucu madde içeren hap ele geçirildi. Yapılan GBT kontrolünde uyuşturucu madde kullanımından dolayı suç kaydı bulunduğu öğrenilen araç sürücüsü, polisin, kırmızı reçete ile satılan hapları nereden bulduğuna dair soruları yanıtsız bıraktı. Kırmızı reçetesi ve ağır bir hastalığı bulunmadığı öğrenilen sürücü ile yanındaki arkadaşı, polis merkezine götürüldü.

Motosiklet kuryeleri de uygulama kapsamında arandı. Ehliyeti bulunmayan ve kask kullanmayan motosiklet sürücüleri hakkında işlem yapıldı. Hastanedeki tedavisinin ardından çalıştığı iş yerine giden bir motosiklet kuryesi, polisin “Neden kask takmıyor musunuz?” sorusuna “unuttum” diye cevap verdi.

Yorumlar

Tasarım | Enba