Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 8 Haziran 2020

Sultangazi’de asker eğlencelerinde yaşananlar kamerada

Sultangazi’nin çeşitli noktalarında asker uğurlamalarında yaşananlar cep telefonu kameralarına yansıdı. Asker uğurlama konvoyunda bir araç alev alev yandı. Çekilen bir başka görüntüde ise, polisin sosyal mesafe kuralına ve maske kullanmayan gruba gösterdiği tepki kaydedildi.

Celp dönemin gelmesiyle birlikte Sultangazi’nin çeşitli noktalarında gerçekleşen ‘asker uğurlama eğlenceleri’n de koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararlar yok sayıldı. Asker uğurlama konvoyunda bir araç alev alev yanarken, bir başka görüntüde ise sosyal mesafe ve maske takma kuralına uymayan gruba polisin gösterdiği tepki yansıdı. Maske takmayarak ve sosyal mesafe kuralına uymayarak halay çeken grupların yanı sıra işlek noktalarda trafiği keserek yol ortasında halay çeken ve havai fişek fırlatan gruplarda cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

KONVOYDAKİ ARAÇ ALEV ALEV YANDI

Cebeci Mahallesi’nde bir grubun düzenlediği asker uğurlama konvoyunda facianın eşiğinden dönüldü. Konvoydaki bir araç alev aelv yanmaya başladı. Araçta bulunan sürücü ve yanındaki 3 arkadaşı araçtan kendini dışarı atarak, itfaiyeye haber verdi. İlçenin işlek caddelerinden biri olan 1. Cebeci Caddesi’nde meydana gelen yangında panik ve korku dolu anlar yaşandı. Ön kısmı alev alev yanan araca kısa sürede müdahale eden itfaiye ekipleri yangını söndürdü.

POLİS TEPKİ GÖSTERDİ; “VERİLEN EMEKLER BOŞA GİDİYOR”

Çekilen bir başka görüntüde ise, ara sokakta asker uğurlama eğlencesi düzenleyen grup ile polis arasında yaşanan diyalog kaydedildi. Sosyal mesafe ve maske takma kuralına uyulmayan asker uğurlama eğlencesi polisin uyarısıyla sona erdi. Polis, gruptakilere, “Hiçbirinizin maskesi yok. Nerede maskeleriniz? Ben her gün, sabah akşam emek verdiğim için şu an haklıyım. Verilen emekler boşa gidiyor” diyerek tepki gösterdi.

TRAFİĞİ KESİP HALAY VE HAVAİ FİŞEK FIRLATTILAR

Konvoy halinde trafiğe çıkılan Atatürk Bulvarı’nda, trafiği kesen grup havai fişek fırlattı. Eski Edirne Asfaltı’nda ise yolu trafiğe kapatan grup araçlarından inerek sosyal mesafe ve maske takma kuralına uymayarak halay çekti. Çekilen diğer görüntülerde ise ara sokaklarda düzenlenen asker eğlencesine katılan vatandaşların sosyal mesafe kuralına uymayarak halay çektiği kaydedildi. Eline aldığı havai fişekleri sokak arasında fırlatan bir kişi de amatör kamera ile kaydedildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba