Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 5 Ağustos 2021

Sultangazi’de aynı yerde elektrik kabloları patlamalarla yandı

Sultangazi’de geçtiğimiz günlerde yanan elektrik kabloları, enerji şirketi ekiplerince yenilendi. Olaydan 2 gün sonra elektrik kabloları yeniden yandı, art ada patlamalar yaşandı. O anlar cep telefonu kamerasına yansırken, vatandaşlar olay yerindeki çevre güvenliğini kendi imkanlarıyla sağladı.

Olay, Cebeci Mahallesi Dökümcüler Sitesi 2592 sokakta meydana geldi. Geride bıraktığımız Salı günü sokaktaki elektrik kabloları henüz bilinmeyen nedenle kısa devre yaptı. Alev alıp kopan kablolar yola düştü. Elektrik direğindeki kablolarda küçük çaplı patlamalar oldu. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen enerji şirketi ekiplerince yapılan çalışma sonucunda kablolar yenilendi.

Olaydan iki gün sonra sokaktaki elektrik kabloları yeniden yandı. Bir süre sonra kopan kablolar yola düştü. Elektrik direğinde ve yere düşen kablolarda küçük çaplı patlamalar meydana geldi. Kısa süreli panik yaşayana çevredekiler, durumu itfaiye ve enerji şirketine haber verdi. Yere düşen kablolar bir süre daha yolda yanmaya devam etti. Ekiplerin gecikmesi üzerine sanayi esnafı, kimsenin zarar görmemesi için çevre güvenliğini şerit çekerek kendi imkanlarıyla sağladı.

“ÇOK KORKMUŞ DURUMDAYIZ”

Sanayi esnafı elektrik tüketiminin artmasından dolayı sokaktaki elektrik kablolarının sürekli yandığını söyledi. Sanayi esnaflarından Ümit Eryılmaz, “Bugün üçüncü kez elektrik kabloları yanıyor. Burada bir can güvenliğimiz yok. İş yerine girip çıkarken yanan kablolar üzerimize düşse ölme durumumuz var. İş yerimizin balkonun hizasında patlamalar yaşanıyor. İçeriye kıvılcımlar giriyor. Çok korkmuş durumdayız. Artık insanlarda bu patlamalara alıştı. Kimsenin umurunda değil. Şu direkte elektrik var. Kablolar yerde. Ama henüz hiçbir müdahale yok” dedi.

“BURADA İNSANLAR MAĞDUR”

Bir başka esnaf Suat Yaşar ise, “15 gün içerisinde dört defa kablolar yandı, patlamalar yaşandı. Burada aşırı yükseklikte elektrik kullanan iş yerleri var. İnsanlar öldükten sonra mı gereken çalışma yapılacak? Bir hafta içerisinde bu sokakta iki defa kablolar yandı. Burada insanlar mağdur ve hayatı tehlikede” diye konuştu.

“BİR SIÇRAMADA İŞ YERİM KOMPLE YANAR”

Ersin Altay isimli esnaf da, “Korkudan iş yerlerimize giremiyoruz. Bir hafta üç defa yanma yaşandı. Geçen günkü yangında bir araç ve motosiklet yandı. Tam iş yerimin önü. İş yerinde yatılı olarak kalan elemanlarım var. Bir sıçramada komple yanar. İş yerimiz plastik üzerine olduğu için yansa kimse söndüremez” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba