Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 24 Mayıs 2020

Sultangazi’de bayram coşkusu evlerde yaşandı

Ramazan Bayramı coşkusu Sultangazi’de sokaklara, balkonlara taşındı. Sevilen masal kahramanları ve rengârenk vosvoslar, evlerinde kalan çocuklara bayram sevinci yaşattı. Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, sokakları tek tek dolaşarak ilçe sakinlerinin bayramını kutladı.

Ramazan Bayramı bu yıl, koronavirüs salgını nedeniyle her yıl olduğundan daha farklı kutlanıyor. Milyonlarca vatandaş, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle bayramı evlerinde geçiriyor. Sultangazi Belediyesi, evlerinde olan çocukların bayram coşkusunu yaşaması için harekete geçti. Birbirinden renkli nostaljik araçların, Hacivat-Karagöz’ün ve masal kahramanlarının bulunduğu kortej, Sultangazi sokaklarını dolaştı.

“HERKESE MUTLU, HUZURLU, HAYIRLI BAYRAMLAR DİLİYORUM”

Sultangazi sokaklarını dolaşarak komşularının bayramını kutlayan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Sultangazi’den herkese iyi bayramlar diliyorum. Çok zor zamanlar yaşadık. Ramazanın bereketiyle bitirdik. Herkesin bayramını gönülden tebrik ediyorum. Bugün Sultangazi’den sizlerle birlikteyiz. Sultangazi’nin 15 mahallesinin bütün caddelerinde sokaklarında çocuklarımızı, gençlerimizi eğlendirme adına, onları bir nebze olsun evlerinde mutlu etme adına bugün sokaklarda olacağız. Hacivatlarla karagözlerle, kukla oyunlarımızla farklı aktivitelerimizle bugün Sultangazi sokaklarında olacağız. Sultanşehir’de yaşayanlar daha mutlu olsun diye bizler de gayret ediyoruz, çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba