Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 10 Ekim 2021

Sultangazi’de bekçilerin dikkati sayesinde bir terörist yakalandı

Sultangazi’de ‘bekçi’ olarak bilinen Gece Kartalları, şüphelendikleri bir kişiyi durdurdu. Şüpheli, polis merkezi amirliğine götürüldü. Burada yapılan incelemede gözaltına alınan kişinin terör örgütü üyesi olduğu ve hakkında yakalama kararı olduğu tespit edildi.

13 Eylül Pazartesi günü akşam saat 21.00 sıralarında 1. Cebeci Caddesi’nde devriye gezen bekçiler, bir kişinin şüpheli hareketleri sebebiyle Genel Bilgi Taraması (GBT) yapmak için durdurdu. Suriye uyruklu olduğu tespit edilen şüpheli, daha sonra bekçiler tarafından polis merkezi amirliğine götürüldü. Burada yapılan incelemelerde bekçiler tarafından gözaltına alınan şüphelinin terör örgütü IŞİD üyesi M.M., olduğu tespit edildi. IŞİD üyesi olan M.M.’nin canlı bomba eğitimi aldığı iddia edilirken, hakkında yakalama kararı olduğu öğrenildi.

Sultangazi’de bekçilerin şüphelenerek durdurarak gözaltına aldığı ve yapılan incelemelerde terör örgütü üyesi olmaktan hakkında yakalama kararı bulunduğu ortaya çıkan M.M., Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Şüphelinin üzerinde herhangi bir silah ve patlayıcı maddenin olmadığı bildirilirken, bağlantılarının tespiti ve İstanbul’da bulunma sebebinin araştırılması için soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba