Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 18 Haziran 2019

Sultangazi’de Binali Yıldırım’a Destek Gecesi

Ahmet Süt tarafından Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’a destek gecesi düzenlendi.

Ak Parti’ye küskün ve dargın olanlar Ahmet Süt’ün Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde düzenlediği “Binali Yıldırım’a destek gecesi”nde bir araya geldi. Kültür Merkezi’nin bin kişilik salonu hınca hınç doldu. Çoğunluğu Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesine mensup kökenli vatandaşların katıldığı destek gecesinde Binali Yıldırım’a destek mesajı verildi. Salonda dikkat çeken ise; Küçük Uğur Mumcu Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin salona astığı pankartlar oldu.

Programa; Ak Parti Bursa Milletvekili Muhammet Müfit Aydın, Ak Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Ak Parti Bursa İl Başkanvekili Mustafa Sayılgan, Ak Parti Yıldırım İlçe Başkan Yardımcısı Servet Kaçmaz, Muş Karaağaçlı Belediye Başkanı Suphi Özbayam ve AK Parti Sultangazi İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Salih Ekinci katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan ev sahibi Ahmet Süt, dargınlıklarını ve kırgınlıklarını dile getirerek, “Bizler bugün kendi üzerimize düşen sorumluluğu getirmek adına bugün buradayız. Bizler biliyoruz ki; Ak Parti bir gönül belediyeciliği yapıyor. Bu gönül belediyeciliği yaparken, bir bakıyoruz gönül almak yerine gönüller kırılıyor. Bizler birbirimizi uyarmak zorundayız. Bu vaziyetti gördüğümüz için ‘bana ne’ diyemiyoruz” dedi. Ak Parti Bursa Milletvekili Muhammet Müfit Aydın’a programa katılanlar arasında Ak Partili yöneticiler tarafından incinen arkadaşlarının bulunduğunu ifade eden Süt, “Sayın vekilim bugün aramızda, incinen arkadaşlarımız, halkımız var. Siyasilerden, ilçe yönetiminden, belediyeden sıkıntı yaşayan dostlarımız var. Fırsat bu fırsat, bütün almaçların, antenlerin açık olduğu bir zamanda siyasilerin bizi anlayacağını düşünerek böyle bir toplantı tertip ettik. İçimizden kardeşlerimiz bir takım yanlışlar yapmıştır. Bunu kabul ediyoruz. Gerekirse biz kardeşimize bir tokat atabiliriz ama başkasının bir fiske vurmasına gönlümüz razı olmaz” diye konuştu.

Programın yapıldığı salona Küçük Uğur Mumcu Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği pankart astı. Pankartta “Küçük Uğur Mumcu Mahallesi’ne belediye eliyle 10 yıldır zulmediliyor. Durdurun bu zulmü!” ifadelerine yer verildi. Kuy-Der tarafından asılan pankartlara da değinen Ahmet Süt, “Bizim burada Uğur Mumcu Mahallesi’ne bağlı küçük Uğur Mumcu Mahallesi diye bilinen bir bölgemiz var. Bu bölgede yaşayan dostlarımız yaşadıkları sorunları dile getirebilmek adına bugün burada pankartlarını astılar. Böyle hassas bir zamanda, böyle hassas bir durumda bunu yapmak kendi programımızı sabote etmektir. Bunun da bilincindeyiz. Ama bunun siyasi anlayışımıza, siyasetimize, gönül verdiğimiz davaya, ağabeyimiz Binali Yıldırım’a, reisimiz Recep Tayyip Erdoğan’a verdiği zararı biz biliyoruz. Bu zararı gidermek adına sizlere mahalle sakinlerinin sesini duyurmak istedik.Değerli dostlar bu ve buna benzer sorunları Allah’ın izniyle Binali beyin hakkaniyet çerçevesinde çözeceğine ben yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.

Ahmet Süt’ten sonraya kürsüye davet edilen Bursa Muş İl Der Başkanı Mehmet Veysi Tutkun, Ahmet Süt’ün dava adamlığına dikkat çekti. Ahmet Süt ile üniversite yıllardan başlayan dostluklarının bugüne kadar devam ettiğini söyleyen Tutkun, “Bugün piyasada görünen nice insanlar 25 sene önce yokken Ahmet Süt bir davanın temsilciliğini yapıyordu. Ahmet Süt, değer adamıdır, duruş adamıdır, dava adamıdır” diyerek, 23 Haziran’da yapılacak olan İstanbul seçimlerinde Binali Yıldırım’a destek verecek olan davetlilere teşekkür etti.

Ak Parti Bursa Milletvekili Muhammet Müfit Aydın’da konuşmasında salonda bulunanları Kürtçe ve Türkçe selamladı. Aydın konuşmasında, 31 Mart seçimlerinde partisinin bir takım yanlışlıklar yaptığını, oyuna sahip çıkamadığını ve partililerin rehavete kapıldığını söyledi.  Aydın, “Ak Parti camiası olarak yanlışlıklar yaptık, hatalar yaptık. Eğer biz bunu kabullenmezsek, tabiri caizse fabrika ayarlarımıza dönmezsek 2002’de millet nasıl ki 3 partiyi sandığa gömdü, vallahi bizi de gömecekler. Ben 1,5 aydır İstanbul’da görev yapıyorum. Burada bana iletilen tüm bilgileri, şikayetleri Cumhurbaşkanımızla paylaşacağım. Nasıl adaletsizlikler olmuş, nasıl yanlışlar olmuş, nasıl lakayıtlıklar olmuş bunların hepsini ileteceğim. Kimse kusura bakmasın. Siz eğer bu millete hizmetkar olarak yola çıkmışsanız kusura bakmayın bu millet gibi yaşamak zorundasınız. Bu millete farklı bir versiyon ortaya koyarsanız sizde CHP zihniyeti gibi yok olur gidersiniz. Bizim onlardan farkımız inancımızdır, kültürümüzdür, örfümüzdür, bugüne kadar yapmış olduğumuz hizmetlerdir” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba