Eminhaber.Org

Sultangazi’de bir hayırsever 32 bin liralık veresiye borcunu ödedi

Sultangazi’de Ramazan ayının öncesi bir hayırsever mahalle bakkalına gidip 32 bin liralık veresiye defteri borcunu kapattı. Bakkal sahibi Hikmet Aksu, “25 yıllık bakkalım. Başımıza ilk defa böyle bir şey geldi” dedi.

Sultangazi Cebeci Mahallesi’nde bulunan bir bakkala gelen hayırsever, veresiye defterinde 32 bin liralık borcu kapattı. İsminin açıklanmasını istemeyen hayırseverin bu davranışı, bakkala borcu olan müşterileri mutlu etti.

“VERESİYE DEFTERİNDEKİ TÜM BORÇLARI ÖDEDİ”

Bakkal sahibi Hikmet Aksu, “Vatandaşın birisi geldi ‘ben buradaki veresiye hesaplarını kapatacağım. Benim ismimi de söylemeyin. Kimse bilmesin’ dedi. Bizde hayırsever vatandaşımızı tanımıyoruz. İnşallah bu davranış başkasını da vesile olur. Veresiye olup da veremeyecek durumda olan müşterilerimiz vardı. Bizde adamın durumu yok diye zorlamıyorduk. Bu vatandaşta böyle bir hayır işi yapınca onlar içinde iyi oldu. Bu mübarek Ramazan ayında onlarda rahat nefes alır artık. 32 bin TL civarında veresiye defterindeki borçları ödedi. Müşterilerimize bakkala olan borçlarının ödendiğini söylediğimizde çok sevindiler. 25 yıllık bakkalım. Böyle bir şey başımıza ilk defa geldi” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba