Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 15 Aralık 2020

SULTANGAZİ’DE BİR KİŞİ EVİNE GİRMEK İSTEYEN HIRSIZI VURARAK ÖLDÜRDÜ

Sultangazi’de evine girmek isteyen hırsızla yüz yüze gelen ev sahibi, kendisine silah çeken hırsızı hırsızdan aldığı silahla vurarak öldürdü.

Olay dün sabah saatlerinde Sultangazi Zübeyde Hanım Mahallesi’nde meydan geldi. İddiaya göre yufkacılık yapan Yüksel Ç., sabah saatlerinde oturduğu binanın altında bulunan yufkacı dükkanını açmak için, dairesinden ayrıldı. Bir süre iş yerinde duran Ç., daha sonra evine geri dönmek için merdivenlere yöneldi.  Binaya giren ve merdivenlerden çıkan Ç., binada içinde bir hırsızla karşı karşıya geldi.  Ev sahibi ile kendisine silah doğrultan hırsız arasında boğuşma yaşandı.  Kendini korumaya çalışan yufkacı boğuşma sırasında hırsızın elinde silahı almayı başarırken, bina girişinde hırsızı vurarak yaraladı. Yaralanan hırsız can havliyle kendisini sokağa atarken, bir süre sonra yere yığıldı. Olayın ardından hırsızı vuran Yüksel Ç., polisi arayarak bir kişiyi vurduğunu belirtip, olay yerine gelen polis ekiplerine teslim oldu. Olay yerine sevk edilen ambulansla hastaneye çaldırılan Vedat Y., isimli hırsız kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

“BENİ TELEFONLA ARADI”

Cinayet zanlısı Yüksel Ç.’nin olay sonrası kendisini aradığını söyleyen esnaf arkadaşı, ” Yüksel beni aradı.  Ben de Yüksel kalp krizi geçiriyor zannettim.  Çünkü anlattıklarından hiç bir şey anlamamıştım. Daha sonra olay yerine geldim. Baktım bir ceset var adam öylece orada yatıyor. Yüksel birini vurmuş   sonra  polis ve ambulans geldi” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba