Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 6 Kasım 2016

Sultangazi’de Bu Tehlikeye Dur Diyecek Bir Kurum Yok mu?

Sultangazi’de sokakta düğün yasağına uyulmuyor ve denetiminde ciddi aksaklıklar yaşanıyor. Yasak olmasına rağmen yasağı dinlemeyen düğün sahipleri vatandaşların gününü zehir ediyor. Denetimlerin yetersiz olduğu düğünler ilçede gürültü kirliliğine neden oluyor.

Yaz aylarında neredeyse haftanın hergünü Sultangazi’nin farklı sokaklarında gerçekleşen sokak düğünleri ızdırabı devam ediyor.  Asker uğurlaması ve sokak düğünlerinde yaşanan çevre gürültüsü vatandaşları çileden çıkarıyor. Yüksek müzik gürültüsünün yanı sıra havaya rastgele ateş açılması vatandaşları tedirgin ediyor. Yaşanan durumu yetkili mercilere bildiren vatandaşlar şikayetlerinin karşılığını alamıyor.

İŞTE O ANLAR

Cebeci Mahallesi’nde bir sokakta düzenlenen asker uğurlaması eğlencesinde havaya rastgele ateş ediliyor. O anı görüntüleyen bir mahalle sakini ise tedirginliğini dile getirerek, kimsenin ilgilenmediğini iddia ediyor.

Başka bir vatandaş ise bir düğün sonrası yaşanan sokak kavgasını sosyal medyadan paylaşıyor ve hergün yaşanan bu görüntüden bıktıklarını dile getiriyor.

Yorumlar

Tasarım | Enba