Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 17 Nisan 2018

Sultangazi’de Bundan Sonra Yapacağımız En Önemli Şey; Dönüşüm

Geçtiğimiz gün Ekva Yapı tarafından Uğur Mumcu Mahallesi’nde hayata geçirilen Sima İstanbul Evleri’nin lansman programına katılan Belediye Başkanı Cahit Altunay, kentsel veya yerinde dönüşüm için vatandaşları ikna edemediklerini belirterek, bu konuda müteahhitlerden destek istedi.

Ekva Yapı tarafından Uğur Mumcu Mahallesi’nde hayata geçirilen Sima İstanbul Evleri’nin sosyal alanları ve yaşam kalitesi ile ‘örnek bir site’ olduğunu yorumlayan Belediye Başkanı Cahit Altunay, kentsel dönüşüm ve yerinde dönüşüm için vatandaşları ikna edemediklerini belirterek, lansmana katılan davetlilerden bu konuda yardım istedi. Altunay; “Bu sitenin örnek bir site olduğunu bir kez daha vurguluyorum. Bundan sonra yapılacak her çalışmada bunu daha da geliştirerek Sultangazi’mize daha güzel, yaşanabilir fiziki mekanlar üretmeye çalışacağız. Biliyorsunuz kamu binalarında neredeyse tüm eksikliklerimizi tamamladık. Bundan sonra yapacağımız en önemli şey dönüşüm.” dedi.

Kentsel ve yerinde dönüşüm konusunda davetlilerden destek istediğini belirterek konuşmasını sürdüren Başkan Cahit Altunay şunları kaydetti;

“Dostlarınıza bu güzellikleri anlatın.Bizim en çok zahmet çektiğimiz ikna edememek. Eski yapısını yapıp, yenisini verdiğimiz halde, bazen üstüne yok denilecek kadar bir şey istediğimiz halde ‘ben varım’ demiyorlar. Dolayısıyla bu güven tesisini müteahhitlerle, belediyemizle birlikte sağlayacağız. Vatandaşlarımızı bu noktada ilçemizde yapılan yerinde ve kentsel dönüşüm projelerini gezdirerek, ikna etmeye çalışacağız. Bunu yapmamızın bir tek gerekçesi var. Yaşanabilir bir Sultangazi’yi beraber inşaa etmek. Her ihtiyacımızı içeride görebileceğimiz, çocuklarımızın güvenle oynayacağı, araçlarımızın güvenle otoparkta kalacağı ve birçok özelliğe sahip bir yapıyı oluşturuyoruz.”

Yorumlar

Tasarım | Enba