Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 28 Mart 2017

Sultangazi’de ‘Büyük Adıyaman Buluşması’

Adıyaman Dernekler Federasyonu ve Sultangazi Belediyesi tarafından düzenlenen “Büyük Adıyaman Buluşması”nda binlerce Adıyamanlı biraraya geldi.

Yaklaşık 3 Bin Adıyamanlı Adıyaman Dernekler Federasyonu ve Sultangazi Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği programda bir araya geldi. Sultangazi nüfus sıralamasında 1. sırada yer alan Adıyamanlılar “Büyük Adıyaman Buluşması”nda adeta gövde gösterisi yaptı. Programa katılan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, salonda ki kalabalığı görünce yere göğe sığdıramadı. Kaynak, gördüğü büyük kalabalığı “Bu nezih topluluk 16 Nisan’ın erken müjdecisidir.” Dedi.
Sultangazi’de ‘Büyük Adıyaman Buluşması’C782-ubXgAEKIMQ
Sultangazi Belediyesi Sahra Sultan Düğün Sarayın’da düzenlenen “Büyük Adıyamanlılar Buluşması” programına TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Ak Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, STK temsilcileri ve çok sayıda Adıyamanlı katıldı.
Sultangazi’de ‘Büyük Adıyaman Buluşması’C783woDXQAEBlVW
ABDURRAHMAN DURSUN; “GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İÇİN 16 NİSAN’DA ‘EVET’ DİYORUZ”
Programın açılış konuşmasını Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Abdurrahman Dursun yaptı. Dursun, Önemli bir süreçten geçtiklerini ve bu süreçte hemşehrilerini bir araya getirmek istediklerini belirterek, “Çünkü bu süreç her hangi bir siyasi partiden bağımsız, her hangi bir kurum ve kuruluştan bağımsız ilerleyen bir süreçtir. Adıyaman Dernekler Federasyonu olarak bu sürece Türkiye Cumhuriyeti’nin bir kırılma noktası olarak bakıyoruz. Bu önemli süreçten sonra ya Türkiye çok daha hızlı, etkin bir şekilde yol alacak, ya da bugüne kadar olduğu gibi emekleyerek yürümeye devam edecek.” Dedi.
Sultangazi’de ‘Büyük Adıyaman Buluşması’IMG_8178
Adıyaman Dernekler Federasyonu ve federasyona bağlı 25 derneğin istikrar ve güçlü bir Türkiye için 16 Nisan’da ‘evet’ diyeceğini de açıklayan Abdurrahman Dursun, “Sivil toplum kuruluşları toplumsal hayatın vazgeçilmez unsurlarıdır. O zaman 16 Nisan’a dair bir söz söylemeleri gerekir. Çünkü geldiğimiz nokta siyasi partilerden bağımsız çok önemli bir noktadır. Adıyaman Dernekler Federasyonu olarak bizler bu düşünce ile hareket ettik.” Diye konuştu.
Sultangazi’de ‘Büyük Adıyaman Buluşması’IMG_8230
CAHİT ALTUNAY; “ADIYAMANLILAR HER ZAMAN ÖNCÜ OLMUŞLARDIR”
Programda konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Bizim derin bir mazimiz, köklü bir tarihimiz, geleceğe dair bir iddiamız var. Bu iddiamızda 2023,2053,2071iddiasıdır.” Dedi. Ak Parti iktidarından önce birçok hükümetin hayal bile kuramadığını dile getiren Altunay, “İstiyoruz ki, Türkiye bir daha koalisyonlarla yönetilmesin. Bir daha Cumhurbaşkanı-Başbakan kavgalarını bu millet görmesin. Bir daha iki seçim arasında en az beş yıl süre olsun. İşte 16 Nisan’da oylayacağımız anayasa bu. 16 Nisan’da güçlü bir ‘evet’le çıkarsak, bir daha tartışma söz konusu olmayacak sonuçlar alırsak Allah’ın izni ile Türkiye bir daha geriye dönmeyecek. Bugüne kadar yapılan tüm seçimlerde Adıyamanlı kardeşlerim her zaman bizleri desteklemiş ve öncü olmuşlardır.” İfadelerini kullandı.
Sultangazi’de ‘Büyük Adıyaman Buluşması’C782-ucWkAAe6pS
SUZAN DAĞLAR CİVAN; “ADIYAMANLILAR DESTAN YAZDI”
Adıyamanlıların her zaman birlikte yaşama kültürünü en iyi yaşatan illerden olduğunu söyleyen Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan ise,  “15 Temmuz hain darbe girişiminin yaşandığı gece Sultangazi’de Adıyamanlılar destan yazdı. Vatanseverlikleriyle, millete olan bağlılıklarıyla Adıyamanlılar örnek oldu. 15 Temmuz’da milli bir duruş gösteren Adıyamanlılar, 15 Temmuz’un resmileşeceği tarih olan 16 Nisan’da da ‘evet’ ile bir destan yazacaklardır” ifadelerini kullandı.
Sultangazi’de ‘Büyük Adıyaman Buluşması’IMG_8203
M. TEVFİK GÖKSU; “ ADIYAMANLILAR HAKKIN VE HAKİKATIN YANINDA YER ALACAK”
Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise programda yaptığı konuşmada şunları söyledi;
“Ben biliyorum ki 16 Nisan’da Adıyamanlı her kardeşim hakkın ve hakikatın yanında olan ‘evet’in yanında duracaktır. Adıyaman’da ve Adıyamanlıların yaşadığı yerde en yüksek oyu vererek tarihin zirvelerine inşallah geçmiş olacağız.”
Sultangazi’de ‘Büyük Adıyaman Buluşması’C783wnVW0AIO5MY
VEYSİ KAYNAK; “REFERANDUMUN ŞAMPİYONU ADIYAMAN OLACAKTIR”
Salondaki büyük kalabalığı yere göğe sığdıramayan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, “Bu nezih topluluk 16 Nisan’ın erken müjdecisidir. 16 Nisan baharının erken çiçekleri bu salonda” dedi. Adıyamanlıların münevver insanlar olduğunu belirten Kaynak, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Adıyaman mitinginde büyük bir coşkuyla karşılandı, büyük bir coşkuyla ağırlandı. Cumhurbaşkanımız Bakanlar Kurulunda en muhteşem ili Adıyaman ilan etti. Ve bütün bakanlara ‘Adıyamanlıların bir dediği iki olmayacak’ talimatını verdi. Adıyaman mitingi ve bu salonun kalabalığı bize gösterdi ki, bu referandumun şahı, şampiyon ili Adıyaman olacaktır. Adıyaman’ın plakası 02’de olsa birinciliği kimseye kaptırmayacaktır.” Diye konuştu.
Sultangazi’de ‘Büyük Adıyaman Buluşması’IMG_8257
AHMET AYDIN; “16 NİSAN’IN EVET’LERİSİNİZ”
TBMM Başkanvekili ve Ak Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ise hemşehrileri ile bir arada bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Aydın, “Sizler 15 Temmuz’un nöbetçileri, 16 Nisan’ın ‘evet’lerisiniz.” Dedi. Aydın, konuşmasının bir bölümünü de Kürtçe yaparak hemşehrilerine “16 Nisan’da hep birlikte ‘evet’ diyecek miyiz?” diye sordu. Yaklaşık 3 bin kişinin bulunduğu salondan ‘evet’ sesleri yükseldi.
Sultangazi’de ‘Büyük Adıyaman Buluşması’IMG_8145 Sultangazi’de ‘Büyük Adıyaman Buluşması’IMG_8159 Sultangazi’de ‘Büyük Adıyaman Buluşması’IMG_8166 Sultangazi’de ‘Büyük Adıyaman Buluşması’IMG_8266 Sultangazi’de ‘Büyük Adıyaman Buluşması’IMG_8268
Sultangazi’de ‘Büyük Adıyaman Buluşması’IMG_8299

Yorumlar

Tasarım | Enba