Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 26 Eylül 2019

Sultangazi’de çakmak gazı tüpü patladı: 2 yaralı

SULTANGAZİ’de çakmak gazı tüpünün patlaması sonucu 2 kişi yaralandı.
Sultangazi’de çakmak gazı tüpü patladı: 2 yaralı
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’de bir kişi çakmağına gaz doldurmak isterken, çakmak gazı dolum tüpünün patlaması sonucu arkadaşıyla birlikte yaralandı.

Olay, Mahallesi’nde bulunan bir oto lastik dükkanında meydana geldi. Veysel Kutlu, kendisine ait otomobille oto lastikçisinde çalışan arkadaşı Mehmet Yılmaz’ı ziyaret etti. İki arkadaş bir süre sohbet ettikten sonra Veysel Kutlu çakmağının gazının bittiğini söyleyerek, iş yerinde bulunan çakmak gazı dolum tüpü ile çakmağına gaz doldurmak istedi. Bu sırada çakmak gazı dolum tüpü bir anda patladı.

KENDİ YARASINI BIRAKTI, YARALANAN ARKADAŞINA YARDIM ETTİ

Patlama sonrası gaz tüpünün parçaları Mehmet Yılmaz ve Veysel Kutlu’nun vücudunun çeşitli yerlerine saplandı. Sağ ve sol kolundan yaralanan Mehmet Yılmaz, arkadaşı Veysel Kutlu’yu kanlar içerisinde gördü. Yılmaz, Kutlu’ya ilk müdahaleyi kendisi yaptı. Yılmaz, Kutlu’nun daha fazla kan kaybetmemesi için iş yerinde bulunan bez parçalarıyla yaralarına tampon yaptı. Daha sonra otomobile bindirerek Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde götürdü.

Sağ ve sol kolundan yaralan Mehmet Yılmaz ve Veysel Kutlu tedaviye alındı. Mehmet Yılmaz yapılan tedavinin ardından taburcu edilirken, Veysel Kutlu’nun hastanedeki tedavisi devam ediyor.

“KULAĞIMDA ÇINLAMA SESİ DUYDUM”

Olay anını anlatan Mehmet Yılmaz, “Bizim arkadaş geldi dükkana. Çakmağının gazı yokmuş. Gaz dolduruyordu. Gaz doldururken, gaz kaçağı oluşuyor. O da fark etmiyor. Çakmağı basınca nasıl olduysa tüp ile beraber patladı. Tüp patlayınca parçaları ikimizin vücuduna saplandı. Ondan sonra ben apar topar arkadaşımın vücuduna bez sardım. Hemen arabaya binip, hastaneye getirdim. Şu an durumu iyi. Kötü bir durumu yok. Vücudundaki çoğu parçalar çıkarıldı. 1-2 hafta sonra genel cerraha gidecek. Bazı parçalar sonradan çıkartılacak. Şu an sarı alanda beklemede. Benim durumumda şu an için bir sıkıntı yok. Sadece sol koluma 15 diKiş attılar. Sağ kolumda ufak bir çizik var sadece.

Ben o ara telefonla oyalanıyordum. Ben kulağımda çınlama sesi duydum. Dönüp direk arkadaşıma baktım, Panik içindeydi. Kolu falan kanıyordu. Bezler vardı. Hemen sardım. Arabayla hastaneye kadar gelebildik. Bir ara ambulansı arayalım diye söylendik. Ben direk araca koyarak hastaneye getirdim. Ambulans gelene kadar geç olabilirdi”

“GELDİĞİMDE YERDE KAN İZLERİ GÖRDÜM”

İş yeri sahibi İbrahim Alat ise,”Arkadaş çakmak gazı ile çakmağına gaz dolduruyormuş. O anda çakmağın altındaki gaz kaçırmasına çakmağı basıyor. O anda patlama oluyor. Şarapnel parçası gibi gaz tüpünün parçaları vücudunun her yerine saplanıyor. Ben olay olduğu esnada yoktum. Geldiğimde yerde kan izlerini gördüm. Arkadaşları aradım. Bir tanesinin durumu iyi, birinin durumu ise çok kötü. Kendi imkanlarıyla hastaneye gitmişler” dedi.

molavitrin
Tasarım | Enba