Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 8 Kasım 2014

Çalınan Araçlar IŞİD’e Götürülüyor

Çalınan Araçlar IŞİD’e Götürülüyor
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’ye dadanan hırsızlar, bölgeden 1 yıl içerisinde 62 tane araç çaldı. Çalınan araçların çoğunun kamyonet ve pikap olması dikkat çekerken bu araçların Suryiye’ye götürülerek IŞİD tarafından adeta tank gibi kullanıldığı öğrenildi.

 

ADETA TANK GÖREVİ GÖRÜYOR

 

Sultangazi’ye dadanan hırsızların özellikle kamyonet ve pikapları tercih etmesinin bir nedeni var. Çünkü bu araçlar Suriye’ye geçtiği anda adeta tank görevi görüyor.

turkiye-den-calinana-araclar-isid-e-goturuluyor-6669696_5782_m

SİLAH YÜKLEYİP ÇATIŞMAYA GİRİYORLAR

 

IŞİD’li militanlar bu araçların arkasına ağır silahlar yüklüyorlar ve çatışmaya giriyorlar. Yani bu araçlar bir nevi savaş makinesine dönüşüyor.

 

HIRSIZLIK MAĞDURU: HATAY’A KADAR GİTTİM AMA…

 

Aracı çalınan mağdurlar arasında bulunan Ramazan Temel, “Buradan Hatay, Demirköy’e kadar gittim. Orada bana ‘Sizin aracı buradan Suriye’ye geçirdiler.’ dediler. Ben oraya geçmek istedim ama gidemedim.” dedi.

turkiye-den-calinana-araclar-isid-e-goturuluyor-6669696_4733_m

SABAH ARACINI BULAMADI

 

Başka bir mağdur ise Salim Bektaş isimli vatandaş. Akşam işinden evine gelen ve aracını kapısının önüne park eden Bektaş, Sabah kalktığında aracını yerinde bulumadı. Ancak aracının peşinin bırakmadı ve araştırma yaptı. Ve aracının Suriye’ye götürüldüğünü öğrendi.

turkiye-den-calinana-araclar-isid-e-goturuluyor-6669696_357_m

“ÇARE BULUNSUN”

 

Şanslı olanlardan bazıları ise araçlarını Suriye’ye götürmeden buldu. Peş peşe gelen bu hırsızlık olayları ilçe sakinlerini canından bezdirmiş durumda. Vatandaşlar buna bir çare bulunmasını istiyor.

Tasarım | Enba