Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 17 Mart 2017

Sultangazi’de Çanakkale Zaferi Etkinlikleri

Sultangazi Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümünü düzenlediği etkinlikle andı. Çanakkale’de vatan için canını fena eden Mehmetçiklerin yaşadığı zorluklara dikkat çekmek amacıyla buğday aşı ve ekmek ikramı yapıldı.

Sultangazi Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü düzenlediği etkinlikle andı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen etkinliğe AK Parti İstanbul Milletvekili Haydar Ali Yıldız, Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Sultangazi’de Çanakkale Zaferi Etkinlikleri771A3723
Hava muhalefeti nedeniyle Sultançiftliği Merkez Cami konferans salonunda devam eden etkinlikte Sultangazililere Çanakkale Savaşı’nda askerlerin yediği buğday aşı ile ekmek dağıtıldı. Programda konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Çanakkale Savaşı zor şartlarda kazanılan bir savaştır ve zaferin kazanılması kahraman Mehmetçiğin sahip olduğu iman ve azmin, metanet ve gücün açık bir göstergesidir. Çanakkale hiçbirimizin unutmayacağı ve unutulmaması gereken bir destandır” dedi.
Sultangazi’de Çanakkale Zaferi Etkinlikleri_82T8832
Milletimizin vatanı, bayrağı ve toprağı için her zaman seferber olabileceğini gösterdiğini kaydeden Başkan Altunay, şunları söyledi: “15 Temmuz 2016’da Büyük Türk Milleti, karanlık güçlere karşı yeniden Çanakkale ruhu gösterdi.  Bize düşen, bu çok değerli emanete sahip çıkmak için canla başla çalışmak ve her zaman, Çanakkale ruhunu içimizde yaşatmaktır. Bu nedenle bütün şehitlerimize her zaman minnet borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Onları her zaman dualarımızda anmalıyız”.
Sultangazi’de Çanakkale Zaferi Etkinlikleri_82T8631 Sultangazi’de Çanakkale Zaferi Etkinlikleri_82T8690 Sultangazi’de Çanakkale Zaferi Etkinlikleri_82T8848 Sultangazi’de Çanakkale Zaferi Etkinlikleri771A3705 Sultangazi’de Çanakkale Zaferi Etkinlikleri771A3773

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Sultangazi’de depo yangını

Sultangazi’de depo yangını

Tasarım | Enba