Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 17 Eylül 2019

Sultangazi’de çevreyi kirletenlere geçit yok

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Sultangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde kurulan “kaçak hafriyat ekibi”, çevreyi kirletenlere göz açtırmıyor. Ekipler, Habibler Mahallesi’nde boş araziye atık atan kamyon sürücüsünü suçüstü yakaladı.

Sultangazi’yi, “Daha Yeşil” bir ilçe haline getirmeyi hedefleyen Sultangazi Belediyesi, sorumsuzca çevreyi kirletenlerle de mücadele ediyor. Başta hafriyat, moloz olmak üzere tadilat atıklarının da bulunduğu çok çeşitli atıkları ilçenin kırsal alanlarına bırakanlara “kaçak hafriyat ekibi” göz açtırmıyor. Polis ve zabıta ekiplerinden oluşan “kaçak hafriyat ekibi” önceki gün Habibler Mahallesi’nde boş bir araziye atık atan kamyon sürücüsünü suçüstü yakaladı. Doğayı katleden sürücünün ehliyetine el konulurken, kullandığı kamyon bağlandı ve para cezası kesildi.

Konu ile ilgili Emin Haber’e konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Sultangazilileri çevre katliamıyla ilgili duyarlı olmaya davet etti. Herkesin çevreyi korumak gibi bir sorumluluğu olduğunu hatırlatan Dursun,”Çevremizi hep beraber daha temiz tutabilmek adına vatandaşlardan çevremize izinsiz atık atanları ihbar etmelerini bekliyoruz. İlçemize hep birlikte sahip çıkalım. Bizlerde tüm gücümüzle, ekiplerimizle birlikte ‘daha yeşil bir Sultangazi’ için çalışmalarımızı yürütmeye devam ediyoruz.

Yorumlar

Tasarım | Enba