Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 19 Mart 2015

CHP’liler nerede oy kullanacak?

CHP’liler nerede oy kullanacak?
Ali Baba Halı Yıkama

İstanbul’da yapılacak ön seçimde CHP’lilerin oy kullanacağı okullar belli oldu. 7. 485 üyeye sahip olan Sultangazi’de ise partililer Yunus Emre Mahallesi’nde bulunan Mehmetçik İlköğretim Okulu’nda oy kullanacak.

 

İstanbul’da milletvekiliği adaylığı için yapılacak ön seçimde CHP’lilerin oy kullanacağı okullar belli oldu. Sultangazi’de CHP’lilerin oy kullancağı okul ise Mehmetçik İlköğretim Okulu oldu. 29 Mart’ta İstanbul’da ön seçim kararı alan CHP’de üyeler sandık başına giderek, adaylarını kendileri belirleyecekler. 136 Milletvekili aday adayının yarıştığı İstanbul 2. Bölgede tüm gözler Sultangazi’ye çevrildi. 7.485 üyesiyle 2. Bölgede ilk iki sırada yer alan Sultangazi CHP İlçe Örgütü Milletvekili aday adaylarının da iştahını kabarttı. Aday adayları Sultangazi’de ki üyelere kendilerini tanıtmak için ilçeyi adeta “Seçim merkezi” olarak belirlediler. Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ise Sultangazi’yi “pilot ilçe” olarak belirleyen isimler arasında yer aldı.

 

29 Mart’ta Sultangazi’de 7.485 CHP üyesi sandık başına giderek, gönlündeki isimleri mecliste görmek için oy kullanacaklar. Yunus Emre Mahallesi’nde bulunan Mehmetçik İlköğretim Okulu’nda oy kullanacak CHP’li üyeler uzun yıllar sonra ilk defa kendi adaylarını belirleyecekler.

Tasarım | Enba