Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 27 Mart 2018

Sultangazi’de çocuk hırsızlar yakalandı

Sultangazi’de çocuk hırsızlar yakalandı
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi Asayiş Büro Amirliği Hırsızlık masası ekipleri, önceki gün yaşları 13 ve 15 olan iki çocuk hırsızı kıskıvrak yakaladı.

Yunus Emre Mahallesi’nde devriye atan ekipler, Gazi Cebeci Caddesi’nde saat 02.45 sıralarında elinde testere ile yürüyen 13 yaşındaki A.T’yi durdurmak istedi. Polisin ‘dur’ ihtarına uymayan A.T elindeki testereyi bırakıp, kaçmaya başladı. Yakalanmamak için polisten kaçan çocuk hırsız, Yunus Emre Mahallesi 1425 sokak üzerinde sıkıştırılıp, gözaltına alındı. A.T’nin üzerinde yapılan aramada hırsızlık olaylarında kullandığı düşünülen el feneri ele geçirildi.

Gözaltına alınan 13 yaşındaki A.T’nin daha önceden çok sayıda hırsızlık suçundan gözaltına alındığı, yaşından dolayı ceza almadığı öğrenildi.  A.T hırsızlık masası ekipleri tarafından, Çocuk Büro Amirliği’ne teslim edildi.

İkinci çocuk hırsız ise Zübeyde Hanım Mahallesi’nde gözaltına alındı. 

Zübeyde Hanım Mahallesi 1278 sokakta iki kişinin elinde poşet dolusu cep telefonu ile beklediği ihbarını alan Sultangazi Asayiş Büro Amirliği hırsızlık masası ekipleri, olay yerinde 15 yaşındaki Mert A. Ç’yi gözaltına aldı. Mert A. Ç’nin yanında bulunan ve Suriye uyruklu olduğu öğrenilen 13 yaşındaki Musa S. polisleri fark edip olay yerinden kaçtı.

Olay yerinde gözaltına alınan Mert A. Ç’’nin elinde bulunan poşette yapılan aramada; İçerisinde hat bulunmayan kapalı vaziyette 15 adet cep telefonu, farklı marka ve modellerde toplam 27 adet kol saati, farklı marka ve modellerde toplam 6 adet fotoğraf makinesi ve 1 adet şarj bataryası ele geçirildi.

Gözaltına alınan 15 yaşındaki Mert A.Ç’nin de daha önceden çok sayıda hırsızlık suçundan gözaltına alındığı belirleyen ekipler, çocuk hırsızı Çocuk Büro Amirliği’ne teslim etti.

Tasarım | Enba