Eminhaber.Org

Sultangazi’de corona virüs sessizliği!

Dünyada birçok ülkede ölümlere sebep olan korona virüsün Türkiye’de de tespit edilmesinin ardından Sultangazi’de sessizlik yaşanıyor. Açık olan lokantalarda ise adeta ‘in cin top oynuyor.’

Koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında en son İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelgeyle tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durduruldu.

Sultangazi’de ‘kafeler caddesi’ olarak da bilinen Atatürk Bulvarı’nda, koronavirüs salgını nedeniyle sessizlik hakim. Kafelerin hepsi genelge doğrultusunda geçici bir süreliğine faaliyetlerini durdururken, açık olan lokantalar ise boş.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Sultangazi’de depo yangını

Sultangazi’de depo yangını

Tasarım | Enba