Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 25 Haziran 2018

Sultangazi’de Coşkulu Seçim Sonucu Kutlaması

Sultangazi’de Ak Parti’liler, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği kesin olmayan seçim sonuçlarını coşkuyla kutladı. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanın da gerçekleşen kutlama programına, gencinden yaşlısına binlerce vatandaş yoğun ilgi gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde Sultangazi’de Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı rakiplerine fark attı. 944 sandığın kurulduğu 350 bin 388 seçmen sayısına sahip olan Sultangazi’de Recep Tayyip Erdoğan yüzde 61, 52, Cumhur ittifakı ise yüzde 61,46 oranında oy aldı. Kesinleşmeyen sonuçların açıklanmasının ardından binlerce Sultangazili sokağa döküldü.

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda dolduran vatandaşlar vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehinde slogan atarak sevgi gösterisinde bulundu. Havai fişek gösterileri ile devam eden kutlamalara; vatandaşların yanı sıra Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ak Parti İlçe Başkanı av. Abdurrahman Dursun, MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel ile birlikte belediye meclis üyeleri ve Ak Parti ilçe yöneticileri katıldı. Ak Parti İlçe Başkanı av. Abdurrahman Dursun’un eşi Tuğba Dursun’da kutlamalara katılarak, eşini yalnız bırakmadı.

Her yaştan vatandaşın katıldığı kutlamalarda Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ak Parti İlçe Başkanı av. Abdurrahman Dursun ve MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel birer konuşma yaptı.

Yorumlar

Tasarım | Enba