Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 29 Ekim 2016

Sultangazi’de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

Sultangazi’de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları
Ali Baba Halı Yıkama

Cumhuriyet’in ilanının 93’üncü yıl dönümü Sultangazi’de dün sabah Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla kutlandı. 28 Ekim’de Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk koyma ile başlayan törenin ardından Cumhuriyet Bayramı coşkusu 29 Ekim günü Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’ne taşındı.

Kutlamalar 28 Ekim’de Hükümet Konağı önünde çelenk koyma töreni ile başladı. Buradaki törene Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz,  Garnizon Komutanlığı temsilcisi, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören, Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla sona erdi.

sultangazi-cumhuriyet-bayramıCv2W_V7UIAAhDHq

29 Ekim günü ise ise Cumhuriyet Bayramı coşkusu, Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’ne taşındı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrenciler hazırlamış oldukları gösterileri sundular. Protokol konuşmaları sonrasında Sultangazi Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu yemekle birlikte kutlama programları son buldu.

sultangazi-cumhuriyet-bayramıCv7AZhBXgAAGid9 sultangazi-cumhuriyet-bayramıCv7AZhFWEAAN88A sultangazi-cumhuriyet-bayramıCv7AZhLWYAA0Qn7 sultangazi-cumhuriyet-bayramıCv7No8rWIAAy32A sultangazi-cumhuriyet-bayramıCv7No8rXEAAFFB7 sultangazi-cumhuriyet-bayramıCv7No8sWIAAi3S0 sultangazi-cumhuriyet-bayramıCv7TzgZXgAAlS_L

Tasarım | Enba