Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 15 Eylül 2020

Sultangazi’de dehşet anları! Türkçe bilmediği için kimseye derdini anlatamadı

Sultangazi’de iki kişi tarafından takip edilen Suriye uyruklu bir kadın, girdiği iş yerinde dehşeti yaşadı. Herkesin gözü önünde darp edilen ve gasp edilmeye çalışılan kadın, şahıslara direndi. Türkçe bilmediği için çevredekilere başından geçenleri anlatamayan kadının yaşadığı korku ve panik anları iş yerinin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Olay, Cebeci Mahallesi’nde meydana geldi. Alışveriş yapmak için evden çıkan Suriye uyruklu R.G. (40), yolda yürürken iddiaya göre, yanına kimliği henüz belirlenemeyen iki kişi gelerek, çakmak olup olmadığını sordu. Kadından olumsuz cevap alan iki şüpheli bir süre sonra R.G.’yi takip etmeye baladı. Takip edildiğini fark eden kadın, 1. Cebeci Caddesi’nde hediyelik eşya satan bir iş yerine girdi. Bir süre içeride oyalanan kadın, kendisini takip eden iki şüphelinin iş yerine girdiğini gördü. Bunun üzerine korkup paniğe kapılan kadın, çantasından çıkardığı cep telefonu ile eşini aradı. Bu esnada durumdan şüphelenen bir iş yeri çalışanı, iki şüpheliye kadından ne istediklerini sordu. Şahıslardan biri çakmak istediklerini söylemesi üzerine, iş yeri çalışanı “Burada neden istiyorsunuz?” diye cevap verdi. Telefonla görüşmeye devam eden kadına yönelen iki şahıs, kadının üzerine yürümeye başladı. Bir taraftan telefonla kocasından yardım istemeye çalışan R.G., bir yandan da üzerine doğru yürüyen şahısları elliyle iterek, uzaklaştırmaya çalıştı.

Şahıslar daha sonra iddiaya göre, iş yerinde herkesin gözü önünde kadını gasp etmeye çalıştı. Kadının kolunda bulunan altın bilekliği almaya çalışan şahıslar, kocasıyla görüşmeye devam eden kadının telefonunu alarak, dışarı fırlattı. Kadının altın bilekliğini alamayan şahıslar, bu seferde çantasını almaya çalıştı. Kadını çantasıyla birlikte iş yerinden dışarı doğru çeken şahıslardan biri, çantayı aldı ancak çanta elinden yere düştü. Çevredekilerin araya girmesiyle iki şahıs, olay yerinden koşarak uzaklaştı. Talihsiz kadın yaşadığı korku ve panikle yere yığıldı. Çevredekilerin yardımıyla ayağa kalkan kadının kocası da kısa sürede olay yerine geldi. Çalıştığı iş yerinden izin alarak olay yerine gelen eşi polise haber verdi. Durumdan haberdar olan kadının küçük oğlu da olay yerine geldi.

İKİ KİŞİDEN ŞİKAYETÇİ OLDU

Kısa sürede olay yerine gelen polis, görgü tanıklarının ve R.G.’nin bilgisine başvurdu. Talihsiz kadın olay yerinde polise verdiği ilk bilgi de, şahısların önce kendisinden çakmak istediğini, daha sonra ise takip ettiklerini söyledi. Daha sonra hediyelik eşya satan iş yerine girdiğini, şahısların kısa bir süre sonra buraya geldiğini ve kendisini gasp etmeye çalıştıkları esnada darp ettiklerini söyledi.

R.G., ifadesine başvurulmak üzere polis merkezine götürüldü. Kendisini gasp etmeye çalışan ve darp eden iki kişiden şikayetçi oldu. Kadının Türkçe bilmediği için çevredekilere yaşadıklarını anlatamadığı, bundan dolayı da kocasını aradığı öğrenildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba