Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 16 Mayıs 2020

Sultangazi’de denetim sırasında gergin anlar

Sultangazi’de sokağa çıkma yasağının başladığı ilk saatlerde polis ekiplerinin yaptığı denetimlerde bir otomobil evrak eksikliği nedeniyle bağlandı. Otomobil sürücüsü ve yanındakiler, görevini yapan çekiciye saldırdı.

Koronavirüs önlemleri kapsamında İstanbul’un da aralarında bulunduğu 14 Büyükşehir ve Zonguldak’ta alınan 4 günlük sokağa çıkma yasağı başladı. Yasağın başlamasıyla birlikte bazı vatandaşların hızla evlerine doğru gittikleri görüldü. Polis ekipleri Sultangazi’de denetim noktaları oluşturup yoldan geçen araçları tek tek çevirip, izinleri olup olmadığını kontrol etti. Polis ekipleri yasağın ilk dakikalarında yaptığı denetimlerde bir aracın evraklarının eksik olduğunu tespit etti. Trafikten men edildiği anlaşılan araç, çağrılan çekici ile yediemin otoparkına götürülmek istendi. Bu esnada araç sahibi ve yanındaki 2 kişi, çekiciye saldırdı.

Sürücünün aracı bağlanarak otoparka çekildi. Ayrıca gece yapılan denetimlerde aşka bir kişiye de izin belgesi olmadığı gerekçesiyle ceza kesildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba