Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 11 Mayıs 2018

Sultangazi’de dolandırıcılara kaptırdığı altınları polis kurtardı

Sultangazi’de kendilerini polis olarak tanıtan biri kadın üç kişi, 25 bin TL değerinde ziynet eşyası ve 7900 TL alıp kaçarken polis tarafından yakalandı. Üç kişilik dolandırıcı çetesinin lideri Feyruz Dayan adlı kadın çıktı.

Olay, Sultangazi Gazi Mahallesi’nde meydana geldi. 68 yaşındaki Gülüzar A.’yı telefonla arayan Hüseyin Cam, Feyruz Dayan ve Cevat Bayram kendilerini polis olarak tanıtıp, “Terör örgütüne banka hesabınızdan para aktarıldığını tespit ettik. Bütün paranızı ve evde bulunan ziynet eşyalarınızı geçici olarak bize vermeniz gerekiyor. Biz size sonra bunları geri vereceğiz” diyerek kandırdı.

Bunun üzerine paniğe kapılan Gülüzar A., sözde polisleri beklemeye başladı. Bir süre sonra Gülüzar A.’nın evine gelen telefon dolandırıcıları Hüseyin Cam, Feyruz Dayan ve Cevat Bayram 7900 TL para, 4 adet bilezik, 1 adet çeyrek altın, 1 adet altın zincir, 2 adet altın kolye olmak üzere toplam değeri 25 bin TL değerinde olan ziynet eşyalarını alıp kayıplara karıştı.

Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan Gülüzar A. polisten yardım istedi. Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı yankesicilik ve dolandırıcılık ekipleri, ihbar üzerine çalışma başlattı. Ekipler, çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarından şüphelilerin Hüseyin Cam, Feyruz Dayan ve Cevat Bayram olduğunu belirledi. Üç telefon dolandırıcısının Gaziosmanpaşa ilçesinde bulunan bir kuyumcu da çaldıkları ziynet eşyalarını bozdurmaya çalıştığını tespit eden ekipler, operasyon için düğmeye bastı.

Gaziosmanpaşa Hürriyet Mahallesi Eski Edirne Asfaltı üzerinde bulunan kuyumcuya gelen ekipler, ziynet eşyalarını bozdurmaya çalışan Hüseyin Cam’ı kuyumcuda yakaladı. Feyruz Dayan ve Cevat Bayram ise kuyumcuya yakın bir yerde park halinde olan siyah renkli mercedes aracın içerisinde gözaltına alındı.

ÇETE LİDERİ KADIN ÇIKTI

Olaydan yaklaşık 4 saat sonra yakalanan üç telefon dolandırıcısı ilçe emniyet müdürlüğüne götürüldü. Sorgularında suçlarını itiraf eden Hüseyin Cam, Feyruz Dayan ve Cevat Bayram’ın çok sayıda dolandırıcılık kaydı bulunduğu ortaya çıktı. Üç kişilik telefon dolandırıcılığı çetesinin liderinin ise Feyruz Dayan adlı kadın olduğu belirlendi.

Çatalca ve Silivri ilçelerinde de çok sayıda dolandırıcılık suçundan kaydı bulunan çetenin, emniyetteki sorguları devam ediyor.

Yorumlar

Tasarım | Enba