Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 10 Şubat 2020

Sultangazi’de drift yapan sürücüyü uyardı, kalabalık bir grubun saldırısına uğradı

Sultangazi’de, babasına ait otomobille eve giden Yılmaz Yılmaz, drift yaparak trafiğe tehlikeye sokan sürücüyü uyardı, darp edildi.
Sultangazi’de drift yapan sürücüyü uyardı, kalabalık bir grubun saldırısına uğradı
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’de, babasına ait otomobille eve giden Yılmaz Yılmaz, drift yaparak trafiğe tehlikeye sokan sürücüyü uyardı, darp edildi. Bir anda yaklaşık 30 kişinin saldırısına uğradığını belirten Yılmaz, “Hepsinin gözü dönmüştü. Otomobile kaldırım taşı attılar. Bir yandan onlarla boğuşuyordum, bir yandan da 155 Polis İmdat Hattı’nı aradım” dedi.

Olay, geçtiğimiz hafta Pazar günü saat 00.30 sıralarında Sultangazi İsmetpaşa Mahallesi’nde meydana geldi. Kuaföre giden Yılmaz Yılmaz (24), kuaförden çıktıktan sonra babasına ait otomobille eve giderken, Ordu Caddesi’nde iddialara göre karşı yönden gelen bir araç sürücüsü, drift yapmaya başladı. Yılmaz, araç sürücüsüne tepki göstererek, “Bizi mi öldüreceksin?” dedi. Bunun üzerine araçtan inen sürücü, Yılmaz’a doğru yürüyerek saldırmaya başladı. Kısa bir süre sonra sürücünün arkadaşları olduğu düşünülen yaklaşık 30 kişi de olay yerine gelerek, Yılmaz’a ve kullandığı araca saldırmaya başladı. Kendini korumaya çalışan Yılmaz, bir yandan da 155 Polis İmdat Hattı’nı arayarak yardım istedi. Olay yerine polis, olayla ilgili çalışma başlattı. Şüphelilerden araç sürücüsü ve bazıları kısa bir süre yakalanarak, gözaltına alındı. Araç sürücüsünün uyuşturucudan çok sayıda kaydı bulunduğu öğrenildi.

“HEPSİNİN GÖZÜ DÖNMÜŞTÜ”

Yaşadıklarını anlatan Yılmaz Yılmaz, “Cumartesi günü saat 12.30 gibi berberden çıktım. Babamın arabasıyla eve gidiyorum. Ordu Caddesi’nde karşıdan gelen bir araba el freni çekti. Arabayı olduğu gibi döndürdü. Kendimi son anda sağa attım. Az bir şey dikkat etmesem ön taraf patlayacak, belki orada öleceğiz. Sonra selektör yaptım, durdurdum arkadaşı. Kendisine ‘sen ne yapıyorsun bizi mi öldüreceksin?’ dedim. O da haplanmış belli. Gözü dönmüştü. Orada bir arbede başladı. 5-10 saniye içerisinde bunlar 25-30 kişi oldular. Bir yandan onlarla boğuşuyorum. Bir yandan 155’i arıyorum. 5 dakika sonra polis geldi ama öncesi 25-30 kişi aracımıza saldırdı. Kaldırım taşı attılar. Arabanın içine girmeye çalıştılar. Ben bir an önce arabayla oradan uzaklaşmaya çalışıyorum. Oradan gitmeyeyim diye kontağın üzerindeki anahtarı aldılar. Hepsinin gözü dönmüştü. Bende darp edildim. Burnuma darbe aldım. Hastaneye gittik darp raporu aldık. O gece sabaha kadar karakoldaydım. Polis olayın peşine düştü. Saldıranlardan 3-5 tanesi yakalandı” dedi.

molavitrin
Tasarım | Enba