Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 5 Şubat 2019

Sultangazi’de eczane soygunu! Genç kadın dehşeti yaşadı

Sultangazi’de eczane soygunu! Genç kadın dehşeti yaşadı
Ali Baba Halı Yıkama

Sultagazi’de yüzleri maskeli üç şahıs kuru sıkı tabancalarla eczaneden yaklaşık 1000 TL’yi alarak kayıplara karıştı.

İstanbul Sultangazi’de yüzleri maskeli ve silahlı üç kişi bir eczaneyi soyarak kayıplara karıştı. Sultangazi Zübeyde Hanım Mahallesi’nde meydana gelen olay iddialara göre şöyle gerçekleşti. Dün akşam saat 18.00 sıralarında yüzleri maskeli olan üç kişi ellerinde kuru sıkı tabancalarla eczaneye gelerek çalışanlardan kasadaki paraları istedi. Havaya ateş ettikten sonra silahları eczane çalışanlarına doğrultan şüpheli şahıslar kasadaki 1000 TL’yi alarak kayıplara karıştı. Olayın gerçekleşmesinin ardından eczane çalışanları durumu polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri eczanede bulunan güvenlik kameralarını inceleme altına alarak şüphelilerin eşgalini tespit etmek için çalışma başlattı.

Eczane çalışanlarından Mukkader Eser, büyük korku ve şok yaşadı. Diğer eczane çalışanlarının teskin etmeye çalıştığı Eser’in yakınları da olay yerine geldi. Yakınlarına sarılan ve gözyaşlarına hakim olamayan Mukadder Eser, çok korktuğunu söyledi. Eser, “Silahla içeri girdiler. ‘Paraları çıkartın’ deyip havaya ateş ettiler. Daha sonra silahları bize doğrulttular. Zaten kasada ne varsa verdik” ifadelerini kullandı.

ATEŞ ETMİŞLER

Cem Yıldız adlı mahalle sakini ise, “Eczanedekiler arkadaşımız. Ablam geldi söyledi. Yüzleri maskeli üç kişi gelmişler, ateş etmişler. Aşağıya doğru kaçıp gitmişler” dedi.

 

Tasarım | Enba