Eminhaber.Org

Sultangazi’de Eğitim Öğretim Yılı Törenle Başladı

Sultangazi Belediyesi, ‘Kitaplar devletten, defterler belediyeden’ sloganı ile başlatmış olduğu proje kapsamında geleneği bozmadı ve yeni eğitim-öğretim yılında 110 bin öğrenciye 660 bin adet farklı ebatlarda defter dağıttı. İlçe Kaymakamı Uğur Kalkar ise, öğrencileri kitap dağıttı.

Orhangazi İlkokulu’nda bir araya gelen İlçe Kaymakamı Uğur Kalkar, Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Kemal Eyyüpoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Fevzi Dülger ve Erdal Uçar, çocukların ilk okul günü heyecanına ortak oldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, Son yıllarda kamuoyunda öğretmenlerin ciddi manada rencide edildiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, bugün gelinen noktada Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un bu rencideyi ortadan kaldırdığını söyledi. Bakan Selçuk’un göreve başladığı ilk günden beri öğretmenlere destek verdiğini ve bu desteğin eğitim camiasını mutlu ettiğini belirten Demir, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yeni eğitim-öğretim yılını kutlayarak sözlerine başlayan Belediye Başkanı Cahit Altunay ise, “Çocuklar bugün yeni bir heyecanla sınıflarına ve sıralarına oturdular. Her zaman olduğu gibi kitaplar devletten defterler belediyeden sloganımızla sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımız bugün kitaplarıyla defterleriyle eve gittiğinde ödevlerine başlayabilecek. Zaman kaybı yok. 9 yıldır bu çalışmamızı sürdürüyoruz. Okullarımız sadece defter ihtiyacını karşılamakla kalmıyoruz. Burada boya, badana, asfalt çalışmaları yaz süresince devam ediyor” ifadelerini kullandı. Başkan Altunay, konuşmasının devamında “Sultangazi’de anaokulu ve lise son arasında 110 bin öğrenci mevcut. Toplamda 660 bin defter kendilerine takdim ediyoruz. Dolayısıyla her yıl bu sayı değişiyor. Defter sayısı da o oranda artıyor. Öğretmenlerin kendilerine verdiği sayı kadar defteri temin ediyoruz” diye konuştu.

Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar ise yaptığı konuşmada, “Bizim amacımız görev yaptığımız yerleri geleceğe en güzel şekilde hazırlamaktır. Onun için çalıştığımız her yerde, bulunduğumuz makamda eğitimi birinci sıraya getirmek oldu. Sultangazi’de de hedefimiz ve çalışmalarımız bu yönde devam etmektedir. Sultangazi’yi İstanbul’un ve Türkiye’nin gözbebeği eğitimde en üst derecelere getirmek en büyük hedefimiz.” İfadelerine yer verdi.

Yapılan konuşmalardan sonra 1’inci sınıf öğrencileri ezberledikleri şiirleri okudu. Öğrencilerden oluşan folklor grubunun gösterisinin ardından müzik dinletisi yapıldı. Daha sonra sınıflarına yerleşen öğrencilere kitap ve defterleri dağıtıldı.
Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Boğazı kesilerek katledildi

Boğazı kesilerek katledildi

Tasarım | Enba