Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 22 Eylül 2018

Sultangazi’de Eğitim Sorunları Konuşuldu

Sultangazi’de Eğitim Sorunları Konuşuldu
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’nin eğitim sorunlarının konuşulduğu toplantıda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, ücretli öğretmenlerin Suriyeli öğretmenlerden daha düşük maaş aldığını söyledi.

Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar başkanlığında ilçenin eğitim sorunlarının konuşulduğu toplantı düzenlendi. Toplantıya Kaymakam Uğur Kalkar’ın yanı sıra Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, İlçe Sağlık Müdürü Emrah Eray, Emniyet Amiri Ömer Faruk Günay, muhtarlar ve okul müdürleri katıldı.

Toplantında konuşan Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, “Eğitim ortamının düzelmesi, iyi bir hale gelmesi anlamında öncelikle okul idaremiz ve öğretmenler arasındaki uyumu çok önemsiyoruz. Aynı zamanda velilerimizle okullarımızın uyumunu da önemsiyoruz.” Dedi.

Sultangazi’de görev yapan ücretli öğretmenlerin yaşadığı sorunlara değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, 1200 ile 1400 TL arası maaş alan ücretli öğretmenlerin sigortasının da yarım (15) yapıldığını söyledi. Demir, “Suriyeli öğretmenlere maaşları UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu) tarafından ödeniyor. 14 saat çalışan bir Suriyeli öğretmen ayda 2000 TL maaş alıyor. Bu maaşlar da UNICEF tarafından ödeniyor. Maalesef bizim ücretli öğretmenlerimiz ise 14-15 saat çalışmalarına rağmen 1200 ile 1400 TL arası maaş alıyorlar. Üstelik bu öğretmenlerimizin sigortası da 15 gün olarak yatırılıyor. Yani 30 saatin altında derslere giren ücretli öğretmenlerin sigortaları yarım veya eksik yatmaktadır. Buna rağmen kendisini gerçekten vatanına, milletine adayan emektar ücretli öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Toplantıda konuşan Emniyet Amiri Ömer Faruk Günay, İlçe Emniyet Müdürlüğünün okullara yönelik yaptığı çalışmalar hakkında okul müdürlerini bilgilendirdi. Günay, okul Timlerinin (MOT) okul çevrelerinde görev yaparak, huzuru ve güveni sağlamaya çalıştığını belirtti. İlçe Sağlık Müdürü Emrah Eray ise, ilçede bulunan okullarla birlikte yaptıkları ortak çalışmalara değindi.

Belediye Başkanı Cahit Altunay ise okul yöneticilerinin sorunlarını dinleyerek tek tek not etti. Altunay, okul yöneticilerinin dile getirdiği sorunların kısa sürede çözüleceğini ifade etti.

Tasarım | Enba