Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 26 Şubat 2017

Sultangazi’de Erbakan’ı Anma Programı Düzenlendi

Milli Görüş Lideri ve 54. hükümetin başbakanı Prof.Dr. Necmettin Erbakan'ın vefatının 6. yılı dolayısıyla Sultangazi’de "Savaş Değil Barış, Çatışma Değil Diyalog. Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı Anma” programı düzenlendi.

Sultan Oğuz’un Haberi… Saadet Partisi İlçe Başkanlığı tarafından Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Bilal Ay, CHP İlçe Başkanı Mustafa Tiryakioğlu, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Ak Parti ve MHP temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.
erbakanı anmaC5mKWglWQAANEXH
Program Ravza Cami İmamı Halil İbrahim Baş’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Fahri Aydın, Milli Görüş Lideri Erbakan’ın hayatını ve yaptığı çalışmaları anlattı. Aydın, “Rahmetli hocamız nefesinin son anına kadar hak ve hakikatı haykırma ve Allah’ın rızasına duyduğu mücadeleyi edebilmek için gayret etmiş ve çalışmıştır. Rahmetli Erbakan hocamız bir vefa abidesi, bir gayretin ve çalışkanlığın örneğidir.” Dedi.
erbakanı anmaIMG_6094
“Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ı anma” programına katılan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’da kürsüye çıkarak duygu ve düşüncelerini davetlilerle paylaştı. “Allah dostu Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı zikretmek, onun değerlerini burada tekrar etmek ve geleceğe aktarmak için biraraya gelen çok değerli konuklar hepinizi Beşiktaş Belediye Başkanı olarak saygı ve sevgi ile selamlıyorum” diyerek sözlerine başlayan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, 30 yıl önce rahmetli Turgut Özel ile birlikte aktif siyasette başladığını söyledi.
erbakanı anmaC5mKWgmWAAATztr
Hazinedar, “Biz iman etmeden cenette gidemezsiniz diyen bir inanacın sahipleriyiz. İşte sizler bugün bu sevgiyi gösteriyorsunuz.” Dedi. Beşiktaş Belediye Başkanlığı görevine seçildiği günden itibaren ilçede Andolu Gençlik Derneği ile de beraber çalıştığına vurgu yapan Murat Hazinedar, “Namazımı kılarken, ibadetimi yaparken helallik almayı çok önemsiyorum. Sizler de şimdi sizleri bugünlere taşıyanlardan helallik alıyorsunuz.” Şeklinde konuştu. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, konuşmasının sonunda kendisinin yazdığı “Biz bize lazımız” adlı şiirini okudu.
erbakanı anmaIMG_6099
Programın onur konuğu Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ın yol arkadaşı, Saadet Partisi YİK üyesi Yasin Hatipoğlu, Merhum Necmettin Erbakan´ı nasıl tanıdığını ve birlikte neler başardıklarını katılımcılar ile paylaştı.
erbakanı anmaC5mKWgnWAAEtKBh erbakanı anmaIMG_6024 erbakanı anmaIMG_6038 erbakanı anmaIMG_6041 erbakanı anmaIMG_6054 erbakanı anmaIMG_6063 erbakanı anmaIMG_6064 erbakanı anmaIMG_6088 erbakanı anmaIMG_6111

Yorumlar

Tasarım | Enba