Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 19 Mart 2018

Sultangazi’de eve uyuşturucu operasyonu

Sultangazi’de eve uyuşturucu operasyonu
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi polisinin baskın üstüne baskın yapması sonucu sokakta uyuşturucu satamayan torbacılar ev ve metruk binalarda uyuşturucu satışına başladı. Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Büro Amirliğinin “torbacı” tabir edilen ve sokakta uyuşturucu satan şahıslara yönelik başlattığı mücadele aralıksız sürüyor. Bugüne kadar kamuoyunda baron olarak tabir edilen yüzlerce uyuşturucu imalatı yapıp satanları gözaltına alan ekipler, torbacılara da nefes aldırtmıyor.

Sultangazi Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı ekiplerin torbacılara yönelik baskısının artması ve anında sokakta yakalanmalarından dolayı uyuşturucu satamayan torbacılar, bu kez bağımlıları evlerine ya da metruk binalara alarak burada uyuşturucu satışına başladılar. Bu yöntemi de tespit eden ekipler, arama izniyle önceki gün saat 00.10 sıralarında Yunus Emre Mahallesi’nde bir eve baskın yaptı.

Baskında Zeki Ş. (1991), Uğur G. (1992), Dilara A. (1997) ve Mert A. (2000) gözaltına alındı. Gözaltına alınan Uğur G. ve Zeki Ş.’nin üzerinden satışa hazır 2.55 gram eroin maddesi ve uyuşturucu ticaretinden kazanıldığı düşünülen 335 TL para ele geçirildi.

Ekiplerin evde yaptığı aramada ise; 6.53 gram eroin maddesinin yanı sıra hassas terazi ve çok sayıda kilitli şeffaf poşet ele geçirdi.

Gözaltına alınan zehir tacirleri emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Zeki Ş., Uğur G. ve Dilara A. mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken, Mert A. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Tasarım | Enba