Eminhaber.Org

Sultangazi’de Fatura Ödeme Merkezi vurgunu

Sultangazi’de fatura ödeme merkezi açan şahış, tüm mahalleyi sahte makbuzlar ile dolandırdı.

Olay Sultangazi Yunus Emre Mahallesi’nde yaşandı. Elektrik, Su ve Doğal gaz faturalarını ödemek için fatura ödeme merkezine para yatıran vatandaşlar gerçeği öğrenince şok yaşadılar. Ödeme merkezinden aldıkları makbuzların sahte ve faturaların ödenmediğini fark eden vatandaşlar buraya akın etti. Ancak ödeme merkezinin kapalı olmasıyla vatandaşlar büyük şok yaşadı. Merkezi işleten şahsın da kayıplara karışmasıyla vatandaşlar polis merkezine gittiler. Burada şikayette bulunan vatandaşlar mağdur olduklarını söyledi.

TAHSİLAT MAKBUZUNDA VEZNEDAR ‘ABD’ YAZIYOR

Dolandırıldığını iddia eden vatandaşlardan Nazlı Demir, “1 Nisan öncesi faturamın yatırılmadığını gördüm. Buraya gelip, neden yatırılmadığını sordum. Sistemden düştüğünü söyledi. 2 gün sonra geldim bir sürü faturası yatırılmamış mağdurları gördüm. Bende bu mağdurlar arasında kaldığım için çok üzüldüm. 4 Nisan’da yatırdığım faturalar sistemden düşmemiş. Sabah gelmiş, kapıyı açık bırakıp kaçmış. Üzüldüm. Elektriğim kesildi. Yeniden gidip yatırdım.

Şu anda su faturam gelmiş bugün. Üç fatura gözüküyor, yatırılmamış.  6-8 Nisan tarihleri arasında burada bir sürü insan vardı. Kiminin 3 bin, kiminin 5 bin TL’lik faturaları yatırılmamış. İnsanlar akşama kadar beklediler, sonra çekip gittiler. Çoğu insan karakola başvurmuş, savcılığa suç duyurusunda bulunmuş. Dükkan sahibini de dolandırmış. Yaklaşık 2 aylık kirayı ödememiş. Tahsilat makbuzlarında veznedar olarak ABD yazıyor. Biz ‘Amerika Birleşik Devletleri’ diye dalga geçiyoruz şimdi aramızda. Tahsilat makbuzunda mühür yok, banka anlaşmalı diye bir ibare yok. İnsan buna güvenerek parasını yatırdı. Ben uyandım ama geç uyandım” dedi.

Didem Canpolat adlı vatandaş ise, “Sabah çocuğu banyo yaptırdım. Bugünde kınamız vardı. Geçen ay faturamı burada yatırdım. Sabah gelmişler, elektriği kesmişler. Haberim yok. Başka bir yere gidip fuara sorgulattığımda geçen ay ödediğim faturanın yatırılmadığını öğrendim” diye konuştu.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba