Eminhaber.Org

Sultangazi’de gasp dehşeti! korku dolu anlar yaşadılar

Sultangazi’de, bir binanın bodrum katında kalan yabancı uyruklu 12 kişi, maaşlarını aldıkları gün yüzü maskeli 8 kişi tarafından evlerinde gasp dehşeti yaşadı. Afganistan bayrağıyla yüzlerini gizleyen 8 şüpheli, evde bulunan 12 kişinin ellerini arkadan kelepçeleyerek, paralarını ve cep telefonlarını alarak olay yerinden koşarak kaçtı. Olayla ilgili 1 kişi yakalandı.7 kişinin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

ELLERİNİ ARKADAN BAĞLAYIP, DEHŞET SAÇTILAR

İsmetpaşa Mahallesi’nde bir binanın bodrum katında kalan Pakistan ve Afganistan uyruklu 12 kişi, maaşlarını aldıkları günün akşamı gasp dehşeti yaşadı. Şahısların kaldığı eve giren yüzü maskeli 8 kişi, silah ve bıçakla tehdit ettiği 12 kişinin ellerini arkadan plastik kelepçe ile kelepçeleyerek paralarını ve cep telefonlarını istedi.  Ellerindeki kelepçeyi çözerek gaspçılara direnmeye çalışan 12 kişiden olay esnasında 1 kişi hafif şekilde yaralandı. Afganistan bayrağı ile yüzlerini gizlemeye çalıştığı öne sürülen 8 kişi, daha sonra mağdurların paralarını ve cep telefonlarını alarak olay yerinden kaçmaya başladı. Ellerindeki kelepçeleri çözen mağdurlar ise, dışarı çıkarak gaspçıların peşine düştü.

BOŞ MERMİ KOVANI VE SOYACAK BULUNDU

Bilgilendirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yapılan incelemeler de olayın yaşandığı sokakta bir adet boş mermi kovanı ve olayda kullanıldığı düşünülen soyacak bulundu. Kolundan yaralanan 1 kişi ambulansla en yakın hastaneye sevk edilirken, diğer mağdurlar bilgilerine başvurmak üzere karakola götürüldü. Gaspa uğrayan 12 kişiden sadece 2 kişi kendilerini darp ederek telefon ve paralarını alan 8 kişiden şikayetçi oldukları öğrenildi.

 “YÜZLERİNİ AFGANİSTAN BAYRAĞI İLE GİZLEMİŞLERDİ”

Olay anını anlatan mağdurlar, “Bugün herkes maaş almıştı. O adam biliyordu maaş aldığımızı. Buraya geldiler. Para ve telefonların hepsini aldılar. Bir arkadaşımız bıçaklandı. O hastaneye gitti.  Gelenlerin hepsinde bir bıçak, birin de ayrıca bir silah vardı. Plastik kelepçeyle ellerimizi arkadan bağladılar. Yüzlerini Afganistan bayrağıyla gizlemişlerdi” dedi.

“ÇOCUKLARIN TORPİL ATTIĞINI DÜŞÜNDÜK”

Olay anını anlatan bir mahalle sakini, “Evde oturuyorduk. Küçük yeğenim var, onu aşağı indirecektik. O da aşağı iniyordu. Sonra bir yoğun bir ses geldi. Biz dışarıda oynayan çocukların torpil attığını falan düşündük. Sonra dışarı çıktık. Bağırtılar vardı. Dışarıda bulunan bir teyze bağırıyordu. Birinin kollarını bağlamışlar. Orda silahı sıkmışlar. Herhalde içeride tartışmışlar. Burada toplanmışlardı. Bende bağırdım. Hatta şu arkaya doğru bir bıçak attılar. Bizde ne olduğunu sorduk. Onlarda eşyalarının çalındığını söyledi. Ondan sonra aşağı doğru şüphelileri kovalamaya başladılar. Bizde polisi aradık” dedi.

ÇEKÇEKÇİ OLDUKLARI ORTAYA ÇIKTI

Olay sonrası 8 şüpheliyi yakalamak için polis geniş çaplı çalışma başlattı. Görgü tanıklarının ve mağdurların bilgisine başvuran polis, çevrede bulunan tüm kameraları tek tek inceledi. Polis, 20 güvenlik kamerası üzerinde yaptığı incelemede şüphelilerin kimliklerini tespit etti. Şüphelilerin gündüz kağıt-karton toplayıcılığı yaptığını belirleyen ekipler, operasyon için düğmeye bastı. Yapılan operasyonda şüphelilerden 1 kişi yakalanırken, bulunmayan 7 kişinin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Emniyetteki sorgusunda suçunu itiraf eden şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba