Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 6 Ekim 2018

Sultangazi’de Gaspçı Dehşeti

Sultangazi’de Gaspçı Dehşeti
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’de biri kadın 2 soyguncu ellerindeki pompalı tüfekle girdikleri markette silah zoruyla bir miktar para aldı. Güvenlik kameralarına yansıyan olayın şüphelileri polis ekiplerince kısa sürede yakalandı. 

Olay geçtiğimiz Cuma günü saat 15.30 sıralarında Yunus Emre Mahallesi, 1626. sokakta bulunan bir market zincirinde meydana geldi. Marketten içeri müşteri gibi giren soyguncular Muhittin G.(22) ile  Yasemin A.(18) bir süre market içinde dolaştı.

Ürün alan Yasemin A. kasaya ürünü verdiği sırada diğer soyguncu yanında getirdiği örtü altına sakladığı pompalı tüfeği çıkararak kasiyere doğrulttu. Büyük korku yaşayan görevli kasayı açmaya çalıştığı sırada soyguncu havaya doğru ateş etti. Kasada bulunan yaklaşık 500 lirayı alan soyguncular geldikleri araçla hızla olay yerinde kaçtı.

Kaçışları kısa sürdü

Gelen ihbar üzerine harekete geçen Sultangazi Asayiş Büro ekipleri ç ok sayıda güvenlik kamerasını inceleyerek şüphelilerin eşkallerini ve kaçış güzergahlarını tespit etti. Soyguncuların Gaziopmanpaşa’da bir benzinciden benzin aldığını belirledi. Asayiş Büro ekipleri Küçükköy’de Muhittin.G ile Yasemin A.’yı kıskıvrak yakaladı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Tasarım | Enba