Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 25 Ekim 2019

Sultangazi’de genç kız tramvay yolundan ana yola atladı

Sultangazi’de tramvay yolundan ana yola atlayan genç kıza araç çarptı. Çarpmanın etkisiyle metrelerce havaya uçtu ve sert bir şekilde yere düştü. Polis olayın intihar girişimi mi kaza mı olduğunu araştırıyor.

Sultangazi’de iddialara göre önce tramvay yoluna giren, ardından tramvay güzergahı koruma çitleri üzerinden yola atlayan 21 yaşındaki Seçil E.’ye bir araç çarptı. Çarpmanın etkisiyle metrelerce havaya uçan ve sert bir şekilde yere düşen genç kızın yardımına araç sürücüsü, araçta bulunan firma çalışanları ve olay yerinin yakının da bulunan askeri kışladaki askerler koştu. Vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar oluşan genç kız, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Kaza, dün akşam saat 19.30 sıralarında Sultangazi 50. Yıl Mahallesi Eski Edirne Asfaltı Yolu Baştabya Kışlası önünde meydana geldi. İddialara göre, tramvay durağına gelen Seçil E., bir anda tramvay yoluna atlayarak, koruma çitlerinden ana yola atladı. O sırada bir tekstil firmasına ait personel servisi minibüsü genç kısa çarptı. Çarpmanın etkisiyle metrelerce havaya uçan Seçil E., sert bir şekilde yere düştü. Yerde acı içinde kıvranan genç kızın yardımına araç sürücüsü ve Baştabya kışlasındaki askerler koştu.

VÜCUDUNUN ÇEŞİTLİ YERLERİNDE KIRIKLAR OLUŞTU

Kazanın meydana geldiği Eski Edirne Asfaltı’nın Gaziosmanpaşa yönünde trafik yoğunluğu oluştu. Öte yandan askerler yolu tek şeride düşürerek trafiğin kontrollü şekilde akışını sağladı. Bilgilendirilmesi üzerine kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, genç kıza ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Ambulansla Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Seçil E.’nin vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar oluştuğu, hastanedeki tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

“TRAMVAY YOLUNDAN ANİDEN YOLA FIRLADI”

Minibüs şoförü Hüseyin Yavaş, “Tramvay yolundan aniden ana yola fırladı. Aracı durduramadım, vurdum. Arabayı durdurdum, müdahale ettim. Ambulansı çağırdık. Ambulans geldi aldı, götürdü” dedi. Bir başka görgü tanığı ise, “Çitlerin üzerinden yola atladı. Bizi gördü durdu. Biz zaten hızlı geliyorduk. O anda vurduk” diye konuştu.

Kaza ile ilgili çalışma başlatan polis, olayın intihar girişimi mi kaza mı olduğunu araştırıyor.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Sultangazi’de depo yangını

Sultangazi’de depo yangını

Tasarım | Enba