Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 8 Aralık 2018

Sultangazi’de güpegündüz gasp! Polis 24 saatte yakaladı

Sultangazi’de ATM’den para çeken bir kişiyi güpegündüz, herkesin gözü önünde gasp eden 3 zanlı yakalandı.  Zanlılardan, 23 yaşındaki Mervan A., ile 21 yaşındaki Murat Ş., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sultangazi ilçesi Cebeci Mahallesi 1. Cebeci Caddesi’nde Pazartesi günü meydana gelen olayda, Muhammed K., ATM’den para çektikten sonra yürümeye başladı. Bu sırada Mervan A. ve Murat Ş., Muhammed K.’nın önünü kesti. İki zanlı Muhammed K.’dan yanındaki parayı istedi. Muhammed K., parasının olmadığını söylemesi üzerine iki zanlı, Muhammed K.’yı önce dövdü, sonra üzerindeki parayı gasp ederek olay yerinden kaçtı. O anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı.

KİMSE YARDIM ETMEDİ

Muhammed K.’nın önce dövüldüğü, daha sonra gasp edildiği anları caddeden geçen herkes film izler gibi izledi, yaşananlara aldırış etmeden yollarına devam ettiler. Gasp anı kameralar tarafından saniye saniye kaydedilirken, çevredekilerin olaya sessiz kaldığı dikkatlerden kaçmadı.

ÜÇ ZANLI KISKIVRAK YAKALANDI

Gaspa uğrayan Muhammed K.’nın şikayeti üzerine çalışma başlatan Sultangazi Asayiş Büro Amirliği ekipleri, zanlıları yakalamak için harekete geçti. Olay yeri ve çevresindeki güvenlik kameralarını tek tek inceleyen ekipler, şahısların kimliklerini ve adreslerini tespit etti. Zanlılar, olaydan bir gün sonra yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerin ardından dün adliyeye sevk edilen Mervan A., (23) ile Murat Ş.,(21) tutuklanarak cezaevine gönderilirken, Hakan Ç., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

SUÇ MAKİNESİ ÇIKTILAR

Tutuklanarak cezaevine gönderilen Mervan A. ve Murat Ş.’nin terör örgütüne üye olmaktan adam öldürmeye tam teşebbüse kadar çok sayıda suç kayıtları olduğu ortaya çıktı.

Mervan A.’nın terör örgütü PKK’nın mahalli yapılanmasında aktif faaliyet gösterdiği, silahlı terör örgütüne üye olmaktan 5 adet kaydının yanı sıra, 13’ü evden hırsızlık, tehdit, adam öldürmeye tam teşebbüs olmak üzere toplam 17 suç kaydı bulunduğu belirtildi.

Terör örgütü PKK/DGH yapılanması içerisinde faaliyet gösterdiği ve terör örgütü PKK’ya üye olmaktan 4 adet kaydı bulunan Murat Ş.’nin ise yağma, adam yaralama, adam öldürmeye tam teşebbüs ve mala zarar verme suçlarından 7 suç kaydı bulunduğu belirtildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba