Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 9 Ekim 2018

Sultangazi’de Haraç Kavgası: 1 Yaralı

Sultangazi’de Haraç Kavgası: 1 Yaralı
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’de haraç almak için bir et lokantasına gelen geldiği iddia edilen iki kişi, iş yeri sahiplerinden dayak yedi. Olay yerinden kaçan şahıslar, kalabalık bir grupla yeniden olay yerine geldi. Çıkan kargaşada haraç istediği iddia edilen bir kişi bıçaklandı.

Olay dün akşam Uğur Mumcu Mahallesi’nde yaşandı. Saat 22.40 sıralarında bir et lokantasına gelen iki kişi, içeride bulunan lokanta çalışanları ile tartışmaya başladı. İddialara göre haraç isteyen iki kişi lokantayı bir birine kattı. Çalışanlarında karşılık vermesi üzerine olay yerinden hızlıca uzaklaşan iki şüpheli, yarım saat sonra kalabalık bir grupla olay yerine yeniden geldi. Lokanta işletmecisi ve çalışanları ile tartışan grup, işletme sahiplerini ve çalışanları tehdit etti.  Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü.

Tekme ve yumrukların havada uçuştuğu kavgada haraç istediği iddia edilen bir kişi aldığı bıçak darbesiyle yere yığıldı. Bir süre yerde acılar içinde kıvranan şüpheliye ilk yardımı yine lokanta çalışanları yaptı. Baldırından bıçaklanan şüpheliye ilk yardımı yapan lokanta çalışanları, daha sonra 112 acil servisi ve polisi aradı. Kısa sürede olay yerine polis, iki tarafı sakinleştirmeye çalıştı. Yaralı olan şahıs ise gelen ambulansla Şişli Etfal Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralının durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Tüm bu yaşananlar ise işyerinin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

İşletme sahiplerinden Alper Erkan, “Akşam 22.30 sıralarında tiner kullandığını düşündüğümüz iki kişi dükkanımıza geldi.  Bizden haraç istediler. Bizde haraç vermeyeceğimizi kendilerine söyledik.  Buna karşılık ‘Haraç vermezseniz, yarın bu dükkanı açamazsınız’ diyerek bizi tehdit ettiler. Ondan sonra bize saldırmaya başladılar. Birinde boş bir alkol şişesi vardı. Şişeyi bize fırlattı. Masalarda bulunan tabaklar üzerimize fırlattılar. Ondan sonra kaçtılar. İkinci gelmelerinde arkadaşların elinde bıçak vardı. O kargaşada şahıs bıçağın üzerine mi düştü? Kendi kendini mi bıçakladı orasını net bilmiyoruz” dedi.

Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Tasarım | Enba