Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 23 Mart 2021

Sultangazi’de hırsızlık iddiası! Yaşlı çiftin kira parasını çaldılar

Sultangazi’de bir eve hırsızlık amacıyla giren 3 kadın, bir miktar para ve ziynet eşyası çalarak kayıplara karıştı. 3 kadının hırsızlık yöntemi ise ‘pes’ dedirtti.

Sultangazi’de kimliği belirsiz üç kadın, evlere yakalanmamak ve şüphe çekmemek için zili çalarak giriyor. Bir binanın giriş katındaki dairenin ziline basan şüpheliler, ev sahibinin evde olmadığını fırsat bilerek, içeri girdi. Evde bulunan bir miktar para ve ziynet eşyasını çalan üç şüpheli kadın, sırra kadem bastı.

Olay geçtiğimiz hafta Cuma günü İsmetpaşa Mahallesi’nde yaşandı. Celal ve Zemine Uzun isimli yaşlı çiftin ikamet ettiği binanın önüne gelen kimliği belirsiz ve cerrahi maskeli üç kadın, dış kapısı açık olan binanın giriş katındaki dairenin ziline uzun bir süre bastı. Yaşlı çiftin evde olmadığını anlayan şüpheliler, içeri girerek dairenin kapısını manyetik bir kartla açtı. Eve giren şüpheliler, evin altını üstüne getirdi. Evde bulunan yaklaşık 2 bin 500 TL para ve ziynet eşyası çalan şüpheliler, daha sonra binadan çıkarak olay yerinden uzaklaştı. Misafirliğe giden Celal ve Zemine Uzun çifti, eve geldiklerinde şok yaşadı. Evdeki dağınıklıktan hırsızların içeri girdiğini anlayan yaşlı çift, durumu ev sahibine haber verdi.

“KİRA PARAMI ÇALDILAR”

Yaşadığı olayı anlatan Zemine Uzun, “Saat 15.00’da evden çıkarak komşulara gittim. İki saat sonra eve geldim. İçeri girdiğimde evin dağınık olduğunu gördüm. Evde bulunan paramı almışlar. Çalınan para da kira parasıydı. Hepsini alıp götürmüşler” dedi.

Bina sakinlerinden Yahya Yavuz ise, “Binanın dış kapısı açık olduğu için binaya girmeleri zor olmuyor. Binaya girdikten sonra binanın giriş katında bulunan dairenin ziline basıyorlar. Evde birilerinin olup olmadığını teyit etmek için zile basıyorlar. Eğer evde birileri varsa, adres sorma bahanesi uydurup geri dönüyorlar. Evde birilerinin tepki vermediği zaman ya da kapıyı açan olmadığı zaman da ellerinde bulunan cisimlerle kapıyı çok rahatlıkla açabiliyorlar. Bunlar her halde tecrübeli. Çünkü sürekli aynı şeyi yapıyorlar. Aynı yöntemle binada bulunan daireye de bu şekilde giriyorlar. Evin bölümlerini hepsini teker teker inceliyorlar. Her yere bakıyorlar. Evde bulunan bir miktar para ile ziynet eşyalarını alıyorlar. Ve hiç bir şey olmamış gibi ellerini kollarını sallayarak, binadan rahatlıkla çıkıp uzaklaşıyorlar. Bunlar bu işi süreklilik haline getirmişler. Son zamanlarda mahallemizde biz bu haberleri çok duyuyoruz. Görüntülerde de görüldüğü gibi bunlar üç kadın. Kadınlardan birinin yaşı da bir hayli yüksek. Bunların yakalanıp cezalarını çekmelerini istiyoruz” diye konuştu.

BİNAYA GİRİŞ  ÇIKIŞLARI KAMERADA

Üç şüpheli kadının binaya giriş ve çıkışları ise güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, dış kapısı açık olan binanın önüne gelen şüphelilerin önce dairenin dış ziline bastıkları görülüyor. Bu esnada bina sakinlerinden bir kadının dışarı çıktığı buna rağmen şüphelilerin rahat tavırlarıyla bina içine girdikleri kameraya yansıyor. Üç şüpheli daha sonra binadan çıkarak, olay yerinden uzaklaşıyor.

Öte yandan yaşanan hırsızlık iddiası ilgili polise şikayette bulunulmadığı öğrenildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba