Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 12 Haziran 2019

Sultangazi’de huzur toplantısı yapıldı

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlediği huzur toplantısı Belediye Nikah Salonu’nda gerçekleşti. Katılımın düşük olduğu toplantıya, Suriyeliler başta olmak üzere yabancı uyruklu mülteciler damgasını vurdu. İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Selman, toplumun huzurunu bozacak davranışlarda bulunan yabancı uyruklu şahıslara yönelik çok ciddi bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi.

HABERİN VİDEOSU

Sultangazi Belediyesi’ne ait Nikah Salonu’nda gerçekleşen ‘Huzur Toplantısı’nda katılım yine düşüktü. Günler öncesinden davetiyelerin dağıtıldığı toplantıya STK’ların büyük çoğunluğu ilgi göstermedi. Muhtarların tam kadro katıldığı toplantıya seçim çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, siyasi partilerin ilçe başkanları katılamadı. Sultangazi Belediyesi’ni temsilen Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Birinci ve Meclis Üyesi Umut Öztürk katılırken, MHP’yi temsilen de Fatih Bostan katıldı. CHP temsilcisinin de katıldığı huzur toplantısına Sultangazi Ülkü Ocakları Başkanı Adem Yıldız, mahalle muhtarları, az sayıda STK temsilcisi ve yine az sayıda vatandaş katıldı. Günler öncesinden kendilerine ulaşan davetiyeyi sosyal medyada paylaşarak halkı bu toplantıya davet eden bazı isimlerde toplantıya katılmayanlar arasında yer aldı.

Toplantıda, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün ilgi alanına girmeyen konularda dile getirildi. Yabancı uyrukluklulara sokağa çıkma yasağın uygulanmasından alkolün yasaklanmasına kadar, birçok konuda taleplerde bulunuldu.

İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Selman’ın Sultangazi’ye atanmasından sonra gerçekleşen ilk huzur toplantısı 1 dakikalık saygı duruşu ve okunan istiklal marşı ile başladı. Emniyet güçleri ile vatandaşlar arasındaki ilişkileri geliştirmek ve vatandaşları bilgilendirmek amacıyla huzur toplantısının açılış konuşmasını yapan İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Selman, kısa bir sunum yaptı. Selman sunumda emniyetin şimdiye kadar yaptığı çalışmaları özetledi ve bundan sonra yapacakları çalışmalar hakkında da toplantıya katılanları bilgilendirdi.

Selman’ın konuşmasından satır başları;

“BEKÇİ SAYISINI ARTIRACAĞIZ”

“Halkımız bekçilerimizden memnun. Bekçilerimizin sayısını arttırmaya çalışacağız. Güvenlik gerekçesiyle 4 tane mahallemize bekçi veremiyoruz. İnşallah bu mahallelerimizde de güvenliği sapladıktan sonra buralarda da bekçilerimiz görev almaya başlayacak.”

“TORBACILARIN TAMAMI NEREDEYSE TUTUKLANDI”

“Uyuşturucu ile mücadelede 2018 yılında 81 tutuklama, 2019 yılında da 43 tutuklamamız var. Yapılan işlemlere bakarsak 2018’de 118, 2019’da 151. Bunun sebebi ise sağolsunlar bizden önceki arkadaşlar torbacıların neredeyse tamamını tutuklamışlar. Ben her zaman söylüyorum isminiz gizli kalmak şartıyla bize uyuşturucu ve diğer konularda ihbarda veya bilgi paylaşımında bulunun. Bizde gerekeni yapacağız. Uyuşturucu konusun da icraatlarımız artmış durumda. Hergün en az 2-3 kişiyi tutuklatıyoruz. Gelen ihbar sayımızda azalma var. Vatandaşlarımızdan özellikle ihbar konusunda bizlere yardımcı olmalarınız istiyoruz.”

“ESKİ HABİPLER MAHALLESİ’NE PREFABRİK KARAKOL KURULACAK”

“İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun bir karakol sözü var. 42 dönüm bir arazi üzerine kurulacak. Aşağı yukarı yerini belirledik. Eski Habipler Mahallesi’nde yapılacak. Prefabrik bir karakol olacak. İnşallah bu karakolun 1 ay içerisinde de kurulacağını değerlendiriyoruz.”

“ÇEVREYE RAHATSIZLIK VEREN YABANCI UYRUKLU ŞAHISLARI TOPLUYORUZ”

İlçe Emniyet Müdürü’nün kısa sunumundan sonra söz alan mahalle muhtarları ve vatandaşlar, yabacı uyruklu şahısların toplumun huzurunu bozduklarına dair görüşlerini dile getirdiler.

İlçe Emniyet Müdür Hüseyin Salman, yabancı uyrukluların ilçede büyük bir sorun teşkil ettiğini belirterek, “Benim gördüğüm kadarıyla burada en büyük Afgan ve Pakistan uyruklular. Dün toplamaya başladık. Toplama ile ilgili şöyle bir sıkıntımız var. Nezaret kapasitemiz yetersiz. Biz alıyoruz. Yabancılar Şube Müdürlüğü ve Göç İşleri Başkanlığı bize, topladıklarımızı gönder dediğinde gönderiyoruz. Suça karışanlar hariç. Dün itibarıyla 25 kişi aldık. Özellikle bekar evlerinde kalan, parklarda toplu olarak bulunan yabancı uyrukluları topluyoruz. Ama hepsine yetişmek imkansız. Bu konuda da bize bilgi ve ihbarda bulunmanızı bekliyoruz. Serseri olan, çevreye rahatsızlık verenlere öncelik veriyoruz. Bütün ekiplerimiz şu anda parklarda görev alarak, onları parklardan men ediyor. Emin olun çevreye rahatsızlık veren herkesi parklardan men edeceğiz” diye konuştu.Yorumlar

Tasarım | Enba