Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 23 Ağustos 2020

Sultangazi’de iğrenç olay… 10 yaşındaki çocuğu taciz etti

Sultangazi’de soskta oyun oynayan 10 yaşındaki erkek çocuğunu taciz eden 17 yaşındaki şahıs, vatandaşlar tarafından fark edildi. Vatandaşlar tarafından linç edilmek istenen şahıs, kaçarak kurtuldu. Polis, kaçan şahıs kısa sürede yakalayarak, gözaltına aldı.

ÇEKİRDEK VERME BAHANESİYLE ÇOCUKLARI KANDIRDI

Olay, önceki gün saat Sultangazi 50. Yıl Mahallesi’nde saat 14.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, yaklaşık 1 haftadır sürekli bir sokağa gelen 17 yaşındaki genç, sokak sakinlerinin dikkatini çekti. Geçtiğimiz Cuma günü yine aynı sokağa gelen şahıs, 10 yaşındaki bir erkek çocuğuna “çekirdek” vereceğini söyleyerek bir apartmanın girişine çağırdı. Burada çocuğun pantolonunu indirip taciz etmeye başladı. Şahı gören mahalleliler, bağırarak durumu müdahale etti. Sokakta bulunan 6 genç, taciz şüphelisinin elinden çocuğu kurtarırken, şahsı dövdüler. Bir fırsatını bulan şahıs, mahalle koşarak olay yerinden kaçtı.

POLİS TACİZ ŞÜPHELİSİNİ PARKTA YAKALADI

Haber verilmesi üzerine kısa sürede olay yerine gelen Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Amirliği’ne bağlı ekipler, olayla ilgili çalışma başlattı. Tacize uğradığı iddia edilen çocuk ve ailesi polis merkezine giderek, taciz şüphelisinden şikayetçi oldu. Mahalle sakinlerinin bilgisine başvuran polis, olay yerindeki güvenlik kameralarını tek tek inceleyerek, kaçan şahsın kimliğini kısa sürede tespit etti. Kaçan şahsın 17 yaşındaki Y.K., olduğunu belirleyen ekipler, şahsı bir parkta kıskıvrak yakaladı.

“1 HAFTADIR BU SOKAĞA GELİYOR”

Olay anını anlatan mahalle sakinleri ise, 17 yaşındaki Y.K.’nın sık sık bulundukları sokağa geldiğini, olay günü de 10 yaşındaki erkek çocuğun pantolonunu indirerek taciz ettiğini söyledi. Bir mahalle sakini, “Kız çocuklarına bakıyordu. Onlara ‘gelin ben Enes Batur’un arkadaşıyım’ diyordu. Çocuklara çekirdek veriyordu. Ondan sonra ellini pantolonun içine sokuyordu” dedi.

Bir başka mahalle sakini ise, “Komşunun oğlu beni aradı ‘bir sapık çocuklara dadanmış’ dedi. Ben balkona çıktım. Komşumuzun oğlunun şahsı dövdüğünü gördüm. Daha sonra kaçtı. Komşunun çocuğunun pantolonunu indirip, taciz ediyor. Neredeyse bir haftadır bu sokağa geliyor” diye konuştu.

DARP EDİLDİĞİ VE KAÇTIĞI ANLAR GÜVENLİK KAMERASINDA

Taciz şüphelisi Y.K.’nın darp edildiği ve kaçtı anlar ise bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, mahallelinin bağırması üzerine sokakta bulunan gençlerin Y.K.’yı dövmeye başladıkları görülüyor. Bağırtı sesleri üzerine sokağın bir köşesinde sohbet eden iki kişinin de koşarak olay yerine gittiği ve diğer kişilerle birlikte yaciz şüphelisini dövmeye başladıkları, kısa bir süre sonra Y.K.’nın kendisini döven kişilerin elinden bir fırsatını bularak kaçmaya çalıştığı kameraya yansıyor. Koşarak kaçan şahsın önünü kesen bir kişinin ayağına çelme taktığı Y.K.’nın düştüğü görülüyor. Yerden kalkarak, mahallelinin elinden kurtulmayı başaran Y.K., koşarak olay yerinden uzaklaşıyor.
Yorumlar

Tasarım | Enba